בימים אלה מצטלם בבריטניה הסרט "גולדה", שיגולל את סיפור חייה של ראשת ממשלת ישראל לשעבר גולדה מאיר. לתפקיד הזה נכנסה השחקנית הבריטית עטורת הפרסים (אוסקר, אמי, טוני) הלן מירן בת ה-76. בריאיון ל-N12 מספר הבמאי הישראלי זוכה פרס האוסקר גיא נתיב על ההכנות לצילומים שייערכו. "המעצב ערד שאואט בנה את כל הקריה, המסדרונות, המשרדים והבית של גולדה ליד וומבלי. הצליח לשחזר אחד לאחד מסיורים, מתמונות. זה מטורף, תעתיק מושלם".

מירן ונתיב נפגשו בפעם הראשונה לפני כשנה וחצי בלוס אנג'לס. "היא הגיעה אליי הביתה והתחלנו לדבר על התפקיד, היא מאוד בתוך זה, מקדישה את עצמה במיליון אחוז לתפקיד. היא הייתה בקיבוץ בשנות ה-20 שלה, אחרי מלחמת ששת הימים, תרה את הארץ לכל אורכה. היא מתארת את החוויות האלה כמעצבות אישיות. היא מאוד אוהבת את ישראל ורצתה לגלם דמות נשית חזקה מנהיגה שעשתה היסטוריה בשנות השבעים בישראל".

גולדה מאיר והלן מירן (צילום: רויטרס, נחלת הכלל)
הלן מירן, גולדה מאיר."הכירה את הסיפור שלה. מאוד מחויבת לתפקיד" | צילום: רויטרס, נחלת הכלל


"היא הכירה את הסיפור שלה", אומר נתיב. "אפשר לומר שהיא מעריצה שלה. בתור מי שגילמה את המלכה… היא אוהבת לגלם דמויות משפיעות בהיסטוריה וגולדה כזאת - להנהיג מדינה בשנות ה-70 כשאת אישה בין גברים, באחת מהתקופות הקשות והמאתגרות של ישראל. זה מה שריתק אותי בתור קולנוען ואת הלן בתור שחקנית".

הצילומים לסרט, שנערכים כאמור בימים אלה, ייארכו חודש בבריטניה וכמה ימים נוספים בישראל. "אנחנו מנסים להביא את מירן לארץ, אבל היא תצטרך מנוחה אחרי צילומים כל כך קשים. זה לא קל. חוץ מהצילומים היא עוברת בכל יום איפור של שעתיים כדי להיכנס לדמות של גולדה. היא משקיעה את כל כולה".

קמיל קוטין, Camille Cottin (צילום: Reuters)
קמיל קוטין, תגלם את העוזרת של אשת הברזל | צילום: Reuters


אל הסרט, שנכתב על ידי ניקולס מרטין ("פלורנס פוסטר ג'ינקינס"), לוהקה גם כוכבת "Call My Agent", השחקנית הצרפתייה קמיל קוטין שתגלם את העוזרת האישית של גולדה, לו קידר. לצד מירן וקוטין משחקים שורה של שחקנים ישראלים - רמי הויברגר מגלם את משה דיין, ליאור אשכנזי את דוד דדו אלעזר, רותם קינן, דביר בנדק, אוהד קנולר ועוד. "כולם מאוד מתרגשים, כולם. זה מעמד היסטרי".