שירה האס אולי לא קטפה בחודש ספטמבר האחרון את פרס האמי על תפקידה ב"המורדת" של נטפליקס, אבל לישראלית בת ה-25 יש לא מעט סיבות לסיים את השנה הזאת עם חיוך. אחרי שזכתה בטקס פרסי אופיר האחרון בפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר על "אסיה", האס רושמת גם הישג נוסף בזירה הבינלאומית ונכנסת אל תוך רשימת ה"30 מתחת 30" השנתית של מגזין פורבס העולמי.

הרשימה הידועה של המגזין מציגה מדי שנה את 30 הצעירים המבטיחים בעולם בקטגוריות שונות (בהן רשתות חברתיות, חינוך ורפואה), והאס - שכמו כל אנשי הרשימות, טרם מלאו לה 30 - נמצאת בזו של קטגוריית "הוליווד ובידור". בנימוקים לבחירתה של האס נכתב כי "ככוכבת 'המורדת', האס זכתה במועמדות לאמי ולהערכת המבקרים, אבל היא זכתה למועמדויות הרבה לפני שהמיני-סדרה של נטפליקס שודרה באביב האחרון. היא קטפה את המועמדות הראשונה שלה לפרס אופיר, המקבילה הישראלית לטקס האוסקר, כשהיא בת 19, עם תפקיד הבכורה שלה ב'פרינסס'. בחודש אפריל, היא זכתה בפרס השחקנית הבינלאומית הטובה ביותר בפסטיבל טרייבקה על תפקידה הראשי בסרט 'אסיה'". 

מתוך "אסיה" (צילום: דניאלה נוביץ)
בקרוב גם באוסקר. אלונה איב ושירה האס ב"אסיה" | צילום: דניאלה נוביץ

בנוסף לסקירה הזריזה של הקריירה הקצרה והמרשימה של האס, המגזין גם מציג עוד כמה פרטים על השחקנית, בהם האפליקציה שהיא לא יכולה לחיות בלעדיה (וואטסאפ או Line Learner, אפליקציה לשינון טקסטים) והמנטורית המועדפת עליה (ברנה בראון). וכדי להבהיר עוד יותר עד כמה היא נמצאת בחברה טובה, ברשימה אפשר למצוא גם את זוכת האמי ג'וליה גארנר ("אוזרק"), את כוכב "ראמי" ראמי יוסף ואת השחקנים ג'רמי פופ ("הוליווד"), לאנה קונדור ("לכל הבנים שאהבתי") וקמילה מנדס ("ריברדייל"). הבחירה בהאס ושות' נעשתה על ידי חבר שופטים מצומצם, הכולל את השחקנית אוליביה מאן ואת כוכב "תברח" לקית' סטנפילד, בוגר הרשימה של שנת 2017. 

האס, כאמור, ממשיכה בימים אלה לבסס את מעמדה לא רק כאחד השמות המבטיחים בעולם - אלא גם כאחת השחקניות הכי מצליחות בישראל. בנוסף למועמדויותיה לפרס אופיר על "פרינסס", "פוקסטרוט" ו"מראות שבורות", האס גם קטפה בשנת 2018 את פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר על תפקידה ב"פרא אציל", וכעת זכתה בפרס השני שלה על "אסיה". הסרט, אותו ביימה רותי פרי-בר, זכה בלא פחות מ-9 פרסי אופיר בטקס האחרון, בהם גם פרס הסרט העלילתי הטוב ביותר, מה שהופך אותו לסרט שייצג את ישראל בטקס האוסקר הקרוב.

View this post on Instagram

A post shared by Shira Haas (@shirahaas)