מאז שבן אפלק פרץ לתודעה ועד היום, נראה שהפרסום שלו תמיד מלווה בעוד ישות שמחוברת אליו. זה אף פעם לא רק הוא - בהתחלה הוא היה חצי מהצמד מאט דיימון ובן אפלק, אחר כך הגיעה הזוגיות המתוקשרת עם ג'ניפר לופז, משם אלה היו הנישואים לג'ניפר גארנר ולאחרונה הצטרפה לרשימה גם מערכת היחסים עם אנה דה ארמס. במקביל לכל אלה, אפלק היה פתוח בנוגע לסיידקיק אחר שלו, מורכב הרבה יותר: ההתמכרות לאלכוהול.

במהלך סוף השבוע, אפלק התארח בפודקאסט של מגזין ההוליווד רפורטר ודיבר בכנות על הכל, בראש ובראשונה על ההתמכרות שלו, שלא הייתה לו שום בעיה לשוחח עליה באופן גלוי גם בעבר. "התחלתי לשתות יותר מדי בערך בתקופת הצילומים של 'ליגת הצדק' וזה היה דבר שקשה להתמודד איתו", סיפר השחקן, "אז הבנתי שאני אלכוהוליסט".

"אם הייתם יודעים כמה שחקנים ובמאים ותסריטאים הם אלכוהוליסטים - זה הדבר הכי רגיל בעולם בהוליווד", אפלק הוסיף. "עבדתי עם שחקנים שהופיעו שיכורים לסט! וזה לא הייתי אני. שתיתי לבד בסלון שלי ופשוט התעלפתי עם וויסקי. אבל התפכחתי. אני לא שותה כבר תקופה ואני מרגיש הכי בריא שהרגשתי אי פעם. לקח לי זמן לעשות את זה, היו לי כמה נפילות, כמו לרוב האנשים - אבל אני מרגיש ממש טוב". 

בן אפלק, ג'ניפר לופז (צילום: Jeff Kravitz/FilmMagic via GettyImages)
"אנשים היו כל כך מרושעים כלפיה". אפלק וג'ניפר לופז | צילום: Jeff Kravitz/FilmMagic via GettyImages

בראיון, אפלק התייחס גם לזוגיות המדוברת שלו ושל לופז. אמנם עברו כמעט 20 שנה מאז שהשניים היו ביחד, אבל ב-2002 עד 2004 הם היו ה-זוג ההוליוודי, וזכו לכינוי "בניפר" עוד לפני שבראנג'לינה בכלל היו עניין. השניים התחילו לצאת בסמוך לגירושים השניים של לופז, שהחיים הרומנטיים שלה זכו לסיקור אובססיבי גם ככה. הם הפכו מהר מאוד לאובססיה העיקרית של צלמי הפפראצי ומגזיני הרכילות, בעיקר לאחר שהתארסו, ואפלק זוכר את הסיקור לרעה.

"אנשים היו כל כך מרושעים כלפיה - סקסיסטיים וגזעניים", הוא סיפר. "נכתבו עליה דברים כל כך רעים ומכוערים, שאם היית כותב היום היית מפוטר. כיום היא זוכה לכבוד על העבודה שהיא עשתה, המקום שהיא באה ממנו, כל מה שהיא השיגה - וככה זה צריך להיות!". 

ואם כבר לופז, הסרט "ג'ילי" - שעל הסט שלו השניים הכירו - נחשב עד היום לאחד הסרטים השנואים של אפלק, והשחקן דיבר בפודקאסט גם על הצורך לפרוץ בהוליווד פעמיים: בפעם הראשונה עם "גוד וויל האנטינג" ובפעם השנייה לאחר שהתדמית שלו כשחקן נפגעה בעקבות "ג'ילי" והסיקור בתקשורת. "נעשיתי כל כך קר וכל כך לא מגניב שהייתי חייב להמציא מחדש את הקריירה שלי", הוא אמר. "זה היה קשה יותר כי קודם פשוט התחלתי בקו הזינוק, אבל עכשיו הייתי צריך להתחיל מאחוריו כי זה לא שלאנשים לא הייתה שום עמדה לגביי, אלא שהייתה להם אחת שלילית, שנוצרה בגלל צהובונים חסרי אחריות שהיו כותבים דברים לא נכונים".

"הייתי בעצם בעמדה הכי גרועה שאפשר להיות בה בעסק הזה - אתה יכול למכור מגזינים אבל לא כרטיסי קולנוע", הוסיף אפלק, "אנשים פחות או יותר אמרו 'אתה לא שווה כלום. אתה חסר כישרון. אתה אף אחד. אתה חרא'. ואני מניח שאני מתפקד טוב כשיש לי משהו להוכיח. אף פעם לא חשבתי על עצמי שאין לי כישרון".