חובבי הקולנוע מקבלים כעת הצצה ראשונה לאחד הסרטים המבטיחים והמסקרנים ביותר של התקופה הקרובה. מדובר בסרט "שלושת אלפים שנים של כמיהה" (תרגום חופשי של השם המקורי, "Three Thousand Years of Longing" שיצר וביים של ג'ורג' מילר, שמזוהה בעיקר עם הזיכיון המצליח "מקס הזועם". בסרט יככבו זה לצד זה שני שחקני ענק: אידריס אלבה ("לות'ר", "יחידת המתאבדים") וטילדה סווינטון. הוא יוקרן לראשונה בפסטיבל קאן שיתקיים החודש, ויוקרן בהמשך גם בבתי הקולנוע לב.

הסרט מתואר כ"רומן אפי ופנטסטי". הוא עוקב אחר אישה בריטית בודדה ומלומדת שמרוצה מחייה (סווינטון), שנתקלת בג'יני (אלבה) בעיצומה של חופשה באיסטנבול. הג'יני מציע שיגשים לה שלוש משאלות לבחירתה בתמורה לכך שתעזור לו לצאת לחופשי. ההצעה שלו אמנם מפתה אבל היא בעייתית, שכן האישה המשכילה מכירה את כל הסיפורים הנוראיים על משאלות שהשתבשו בדרך מהבקשה אל ההתגשמות. הג'יני, מצידו, מנסה לשכנע אותה ולקנות את אמונה תוך שהוא מספר לה סיפורים פנטסטיים מעברו. השיחה של השניים, שמתרחשת כולה בחדר מלון באיסטנבול, מובילה לתוצאות שאף אחד מהם לא ציפה להן.

"שלושת אלפים שנים של כמיהה" (צילום: באדיבות בתי קולנוע לב, יחסי ציבור)
אלבה, מילר וסווינטון על סט הצילומים של "שלושת אלפים שנים של כמיהה" | צילום: באדיבות בתי קולנוע לב, יחסי ציבור

התמונות אמנם לא מסגירות פרטים על עלילת הסרט, אבל הן נחשבות לחשיפה הראשונה של אלבה בתור ג'יני ועל כן הן ללא ספק מעוררות עניין רב. הסרט, כאמור, יוקרן לראשונה מחוץ לתחרות בפסטיבל קאן השנה, שיתקיים בין ה-17 ל-28 במאי. "הצוות המעולה והקאסט המדהים הוציאו מעצמם את המיטב בשביל הסרט הזה", אמר הבמאי ג'ורג' מילר. "זה דבר נהדר שההקרנה הראשונה שלו תהיה באולם המפואר הזה בפסטיבל קאן". 

בפסטיבל השנה יוקרנו עוד לא מעט סרטים מצופים. "אלביס" בכיכובם של טום הנקס ואוסטין באטלר ו"אהבה בשחקנים: מאווריק" בכיכובו של טום קרוז יוקרנו שניהם מחוץ לתחרות. "Crimes of the Future", "The Stars at Noon" ו"Armageddon Time" יוקרנו גם הם ויתמודדו שלושתם על הפרס הגדול של פסטיבל קאן, פרס דקל הזהב.