בחודש נובמבר האחרון, אחרי שהפסיד בתביעת הדיבה שלו נגד צהובון הסאן (שכינה אותו "בעל מכה") והפסיד את תפקידו בסרטי "חיות הפלא" (בשל אותה הסתבכות, וההאשמות הרבות נגדו מצד זוגתו לשעבר, אמבר הרד), צפה ברשת תמונה די תמוהה של ג'וני דפ: השחקן, שבהחלט ידע תקופות טובות יותר, מופיע מאחורי הסורגים ומחייך. תוך זמן קצר התבררה הסיבה לאותה תמונה, והיא זכייתו של דפ בפסטיבל קולנוע פולני על תפקידו בסרט "מינמטה" ("Minamata"). להימצאותם של הסורגים, אגב, לא ניתן הסבר לפי שעה.

למרות שחלפו שמונה חודשים מאז אותו אירוע, ולמרות שהסרט כבר הוקרן לראשונה בפסטיבל ברלין בראשית 2020, מעט מאוד אנשים הצליחו לצפות עד היום ב"מינמטה", שם דפ (שמשמש גם כמפיק) מגלם צלם מלחמות שנוסע ליפן כדי לתעד את השפעותיה של מחלת המינמטה - הרעלת כספית שתוקפת תושבי קהילות השוכנים לצד החוף ביפן. עוד בשנה שעברה חברת MGM רכשה את זכויות ההפצה שלו, תוך כוונה להעלות אותו לאקרנים בפברואר האחרון, אך "מינמטה" טרם הופץ באופן נרחב במדינה. ומעריציו של דפ, כך נראה, הם לא היחידים שמתוסכלים מכך.

בשנתיים האחרונות, מיותר לציין, דחייה בהפצת סרטים הפכה לעניין שבשגרה, אבל במקרה של "מינמטה" מצטרף עוד גורם למשוואה: הסתבכותו המשמעותית של דפ, שמואשם על ידי הרד בתקיפה שלה וממשיך להתכתש איתה ועם כלי התקשורת בכמה תביעות דיבה. או כפי שהגדיר זאת לא מזמן אחד מראשי האולפנים בהוליווד: "אי אפשר לעבוד איתו עכשיו, הוא רדיואקטיבי". רק שבזמן שהעיכוב המדובר נובע, לכאורה, מענייניו האישיים של דפ - הוא לא היחיד שנפגע מכך. 

כפי שפורסם במגזין דדליין, במאי "מינמטה" אנדרו לוויטאס שיגר לאחרונה מכתב לאולפני MGM, בו התלונן על כך שהפרויקט שלו "נקבר" על ידי החברה, שלפי שעה לא מכריזה על תאריך יציאה מעודכן לסרט. לפי לוויטאס, לא מדובר בהערכה אישית שלו - אלא בהחלטה שנאמרה לו מפורשות על ידי סאם וולמן, האחראי על הרכש בחברה, שלדבריו אמר לו ש"MGM החליטו לקבור את הסרט". בפנייתו, לוויטאס מבקש מ-MGM לשקול מחדש את צעדיה, תוך כדי הדגשת החשיבות הרבה של הסרט והנושא בו הוא עוסק, שחשף בזמנו נזקים קשים שנגרמו בשל שחיתות תאגידית. 

לפי לוויטאס, MGM רכשה את הסרט מלכתחילה "כדי להאיר את סבלם של אלפי הקורבנות של אחת מתקריות הזיהום התעשייתי הכי מחרידות בהיסטוריה". "תארו לכם את האכזבה שלהם בשבוע שעבר, לאחר ששמעו שלמרות שהסרט הופץ בהצלחה ברחבי העולם, MGM החליטה 'לקבור אותו' בגלל שהיא מודאגת מהאפשרות שענייניו האישיים של השחקן ישפיעו עליה באופן שלילי. מנקודת מבטה של החברה, הקורבנות והמשפחות שלהם לא מצאים בראש סדר העדיפויות". בינתיים, ב-MGM הבהירו כי הם עדיין אוחזים בזכויות לסרט - אך לא ציינו אם ומתי הוא יופץ בארה"ב - ודפ ממשיך בשלו, רחוק-רחוק מתשומת הלב של הקהל.