לפני כעשרים שנה התפרסמה במגזין ואניטי פייר כתבה על הכוכב החדש והעולה בהוליווד, ג'וש הארטנט. הארטנט אמנם היה אז בן 22, אבל הוא הספיק לככב בשורת שוברי קופות כמו "חמש ילדות יפות", "פרל הארבור" ו"בלאק הוק דאון", והכתבה כבר הכתירה אותו בתור הכוכב העולה של הוליווד. היום, שמו של הארטנט הוא כזה שבקושי יוצא לשמוע - ולא במקרה. השחקן החליט להשאיר את הקריירה ההוליוודית (או לפחות את התהילה שלוותה אליה) מאחור, ועכשיו הוא מסביר למה.

"זו הייתה כתבה נוראית", הודה הארטנט בן ה-42, שמתגורר עם אשתו ושני ילדיו באנגליה, בראיון חדש לגרדיאן הבריטי. "היו שם בכלל ציטוטים שלי, או שזה רק היה שכולם מדברים על כמה שאני לוהט? אנשים העירו לי אחרי זה, הם באמת חשבו שהונחתתי להם בחיים, זה היה זמן מאוד מוזר. זה קרה בתקופה שבה לא הייתי עד כדי כך מפורסם, אז זה נראה כאילו הם שואלים אם אני צריך או לא צריך להיות. הרגשתי כאילו 'או מיי גאד, עוד לא הספקתי לפרוח, אל תקטפו אותי".

בכתבה נטען בין היתר כי הארטנט יהפוך לכוכב ענק לאחר "פרל הארבור", והוא הושווה לכוכבי קולנוע גדולים אחרים כמו טום קרוז וג'וליה רוברטס. מפיק הסרט, ג'רי ברוקהיימר, צוטט באומרו "זה ישנה את החיים שלו". "זה היה מטורף", הסביר הארטנט, "זה היה רגע שבו הכינו לי את הנפילה. זה היה מבט מעניין על טבע התהילה. חבל רק שזה היה עליי". 

לדבריו של הארטנט, באותה תקופה הוא כבר החל לתכנן את תוכנית ההימלטות שלו מאור הזרקורים, בזמן שבכירים בהוליווד שינו את התפיסה שלהם לגביו. "הם ראו אותי כמו מישהו שנושך את היד שמאכילה אותו", הוא אומר, "אבל זה לא הייתי אני. לא עשיתי את זה כדי להיות סרבן או מורד, אנשים רצו ליצור מותג סביבי שיהיה נגיש ואהוב, אבל לא הגבתי טוב לרעיון של לגלם את אותה הדמות שוב ושוב, אז פרשתי כנפיים". הוא מספר שניסה למצוא תפקידים בסרטים קטנים אבל "שרפתי את הגשרים שלי עם האולפנים משום שלא השתתפתי במשחק. היעדים שלנו לא היו דומים".

הארטנט הופיע מאז בסדרות כמו "פני דרדפול" ו"גן העדן האבוד", אבל לא הפך לשם החם שהכתבה ההיא הבטיחה. "זה קצת שובר לי את הלב לראות את הזמן שחלף", הוא מודה, "הייתי ילד, הייתי בן 19. 'חמש ילדות יפות' הרגיש כמו חבורה של חברים שמשחקים ביחד. אני חושב שאני עדיין מחפש את החוויה הזו כשאני עושה סרטים".