נראה שהשחקנית המבטיחה אניה טיילור-ג'וי לא מתרגשת יותר מדי מהמעמד הסלבריטאי שהיא צוברת, ומקפידה לשמור את הרגליים על הקרקע - אבל אולי היא לוקחת את הגישה הבלתי מתאמצת קצת רחוק מדי. עם תפקיד ראשי בלהיט "גמביט המלכה" של נטפליקס ומיליוני מעריצים ברחבי העולם, אניה טיילור-ג'וי, הלא היא בת' הרמון, סיפרה בראיון שהיא לא חושבת שהיא מספיק יפה בשביל לשחק בסרטים - ואפילו חושבת שהיא מכוערת.

"מעולם לא חשבתי על עצמי בתור יפה, ואני לא חושבת שאני אחשוב ככה לעולם", היא סיפרה בראיון לסאן הבריטי. "אני לא חושבת שאני יפה מספיק כדי להיות בסרטים. זה נשמע פתטי ובן הזוג שלי הזהיר אותי שאנשים יחשבו שאני מניאקית כי אני אומרת את זה, אבל אני פשוט חושבת שאני נראית מוזר", היא שיתפה, "אני לא אלך לקולנוע לראות את הסרט של עצמי, אני אצפה בו לפני. היופי שבלהיות בתוך העור שלך זה שאת לא צריכה לראות את הפנים של עצמך". במהלך הראיון, השחקנית סיפרה גם על חוויה לא פשוטה שהתמודדה איתה בהמשך לאותו תסביך דימוי-גוף: היא חוותה התקף חרדה אמיתי כששמעה שלוהקה לתפקיד הראשי באדפטציה הקולנועית של "אמה" מאת ג'יין אוסטן. "חשבתי, אני ה'אמה' המכוערת הראשונה ואני לא יכולה לעשות את זה".

את שמה של טיילור-ג'וי אולי הכרתם רק לאחרונה בעקבות הבינג' של "גמביט המלכה", אבל היא איננה חדשה בעולם המשחק והבמה. השחקנית האנגלית-ארגנטינאית התגלתה על ידי סוכני דוגמנות בגיל 16 בלבד, ועזבה את הלימודים כדי לדבוק במסע אחר קריירה בעולם המשחק. מלבד "אמה" היא השתתפה בכמה תפקידים קטנים, בהם הופעה ב"פיקי בליינדרז" ותפקיד בספין-אוף של אקס-מן, "המוטנטים החדשים". לאחרונה, היא לוהקה לעוד תפקיד מרגש במיוחד - ותגלם את שרליז ת'רון הצעירה בפריקוול של "מקס הזועם" לצד כריס המסוורת'. כל זה, כשהיא רק בת 24. 

כשהוצע לה התפקיד של בת' ב"גמביט", טיילור-ג'וי ידעה מיד שהיא רוצה לגלם את הדמות המסקרנת, וסיפרה כי מכל הדמויות שיצא לה לגלם - היא הבינה את בת' הכי טוב מכולן. היא אפילו שכנעה את המפיק סקוט פרנק שהיא זו שצריכה להיות הכוכבת. "זה היה די מיידי. קראתי את הספר בשעה וחצי בערך. מעולם לא רצתי אל או מפגישה לפני זה, אני לא רצה או מתעמלת, אבל רצתי כדי לפגוש אותו", היא סיפרה בראיון, "הרגשתי שאני באמת יכולה להבין את הבדידות שלה ואת הרצון העמוק שלה לגרום לעולם להיות הגיוני, מה שלא בא לבת' בטבעיות. מזה נובעת התלות שלה בשחמט". נראה כי החיבור של השחקנית לדמות אמיתי וכן: "היא באה מרקע שבו כל אדם שהיא פגשה אי פעם אכזב אותה בצורה כלשהי, או נטש אותה. היא לא סומכת על אנשים והיא כל כך רוצה למצוא מקום להשתייך אליו. כילדה, חוויתי את זה בכל מיני צורות, אז הייתי אובססיבית אליה מהרגע הראשון".