הספר "Finding Freedom" של העיתונאים הבריטיים קרולין דוראנד ואומיד סקובי ממשיך לייצר כותרות בבריטניה, מכיוון שהוא מתמקד בנושא שעדיין מסעיר את הממלכה - הזוגיות של הנסיך הארי והדוכסית/שחקנית לשעבר מייגן מרקל, שהובילה לעזיבתם את בית המלוכה. הפרט האחרון שנחשף מהספר הוא חיזוק משמעותי להשערה שהועלתה כבר לפני כשנתיים. על פי דיווח שהופיע לראשונה בדיילי מייל בתחילת 2018, מייגן מרקל הייתה השחקנית מאחורי בלוג אנונימי בשם "השחקנית העובדת", לפני שהקימה את בלוג הלייף-סטייל שלה שנקרא "The Tig".

בספר החדש, מתייחסים לזהותה של מייגן ככותבת הבלוג בתור "אחד הסודות הכי לא שמורים בהוליווד", ובעוד הדיווחים מ-2018 התייחסו לכך כאל שמועה עם בסיס חזק, בספר החדש כבר מנסחים זאת כעובדה. "מ2010- עד 2012 מייגן כתבה את 'השחקנית העובדת', בלוג אנונימי שתיעד את העליות והמורדות כחלק מהמאבק להצליח בהוליווד", נכתב בספר. "היא תמיד אהבה לכתוב ואפילו חשבה להפוך לעיתונאית בשלב מסוים, כך שהבלוג היה הזדמנות עבורה לתעל את היצירתיות שלה וגם את התסכול. הוא תיעד את רגעי האושר המרגשים כשהיא הצליחה להיות מלוהקת ואת הייאוש והדחייה ששחקנים מרגישים כשהם מפסידים תפקיד בתעשייה שהרבה פעמים מונעת משיקולים של מראה חיצוני, לא בהכרח כישרון".

על פי הספר, מייגן מעולם לא הודתה בפומבי שהיא זו שכותבת את הבלוג, אבל מדובר היה, כאמור, בסוד גלוי בהוליווד ו"היא מהר מאוד הפכה להיות מזוהה עם העצות החכמות והאנקדוטות הכנות שבו". כשמרקל הקימה את "The Tig" היא כבר עשתה זאת תחת שמה, וכותבי הספר אומרים שהבלוג החדש היה "מהוקצע ואופטימי" (מה שקצת נשמע כמו מכבסת מילים ל"ממומן" ו"מצטלם טוב לאינסטגרם") לעומת הבלוג האישי שקדם לו, שהיה "לא מלוטש וכן". פרט נוסף שנחשף בספר הוא שבעקבות ההצלחה של "The Tig" - שאירעה במקביל לתפקיד הראשי שמרקל גילמה בסדרה "Suits" - השחקנית הוחתמה לסוכנות כותבים, ולפני שפגשה את הארי הייתה במגעים לכתוב ספר בישול, ואפילו היו דיבורים להפיק תוכנית טלוויזיה תיעודית בכיכובה בה היא מטיילת בעולם ומגלה מאכלים חדשים, עם דגש על קיימות.

אבל אנחנו פה בשביל הטינופת מהבלוג הלא-לגמרי-סודי של מרקל, שנוהל קרוב ל-4 שנים, העמיד עשרות פוסטים ארוכים, ואף קודם בחשבונות של מרקל ברשתות החברתיות. כן, אותם חשבונות שהיא נאלצה לסגור לאחר ההודעה על אירוסיה לנסיך הארי.

ב"שחקנית עובדת" - שזמין עדיין לקריאה בפלטפורמת הבלוגים Weebly - מרקל חלקה טיפים לשחקנים, ציטוטים מעוררי השראה, מחשבות על התחום וגם לא מעט חוויות אישיות. מי שבקיא יותר בביוגרפיה של מרקל, יוכל לזהות בבלוג מספר אנקדוטות מחייה, שהפכו להיות ציבוריים בהרבה בשנים שחלפו מאז כתיבתו. כותבת הבלוג מזכירה, למשל, מעבר אפשרי לקנדה, מה שאכן נדרש ממרק אחרי שלוהקה ל-"Suits", וכן אזכור לסרט שמרקל צילמה בהשתתפות השחקן דונלד סאת'רלנד.

באחד הפוסטים סיפרה על תקרית שאירעה לה כשהצטלמה לתפקיד אורח בסדרה. מרקל הרגישה לא בנוח עקב התנהגותו של אחד משותפיה לצילומים וכתבה כי קראה לאחד המפיקים וסיפרה לו "כמה מביך להחריד זה כשהבחור שמשחק את בן הזוג שלך מתחכך בך קצת יותר מדי". "ככוכבת אורחת, את מרגישה שאין לך ברירה אלא לספוג את זה. מוסיפים לך סצנות נשיקה בלי שום סיבה, משנים לך את התלבושת מג'ינס לשמלה בגודל של מפית... לפעמים זה חלק מהעבודה". על עבודה בכירים בצוות ההפקה כתבה "לבמאים, מלהקים ומפיקים אכפת באותה מידה מזה שנראה כאילו כיף לצאת ולשתות איתך כמו שאכפת להם מכמה את מתאימה לתפקיד שאת מועמדת לשחק".

מייגן מרקל ב
שחקנית עובדת. מרקל בסדרה "Suits" | צילום: יח"צ באדיבות yes

בפוסט אחר סיפרה הכותבת כי סבלה בעברה ממצוקה כלכלית ושקלה לפרוש מהתחום. "לוויתי כסף, עבדתי בעבודות ששנאתי, סבלתי כשהתייחסו אליי כמו חרא על הסט, נישקתי שחקנים עם הבל פה מסריח ובכיתי במשך שעות כי חשבתי שלא אוכל לשאת את זה יותר", נכתב בבלוג. מרקל, לכאורה, ידעה לצחוק גם על התעשייה בה עבדה, ואחרי שחלקה עם קוראיה תקרית לא נעימה של ליהוק שניתן לה רק בגלל מראהּ החיצוני, היא קידמה את הטקסט בחשבון הטוויטר שלה עם ההפנייה "בואו לקרוא על הבחורה עם הציצים הקסומים". בכלל, מרקל הרבתה ללעוג לשטחיות של תעשיית הבידור, ובפוסט בו השיאה עצות מקצועיות לשחקנים מתחילים כתבה "הדבר הכי חשוב שאתם יכולים לעשות אחרי שסיימתם בית ספר למשחק זה להיות מושכים ובני פחות מ-25".

למרות שהבלוג עורר בימי פעילותו עניין בקרב חובבי רכילות ופיסות טריוויה על עבודה בהוליווד, ולמרות שבשנות פעילותו מרקל לא הסתירה את העובדה שיש לה קשר אליו - הדוכסית לשעבר מעולם לא אישרה את העובדה כי היא אכן הכותבת העוקצנית מהבלוג. גם הפרטים שמופיעים בספר החדש לא אושרו או הוכחשו על ידי דובריהם של מייגן והארי.