פצצת האטום שהנחיתה קים קטרל על הקולגה לשעבר, שרה ג'סיקה פרקר - וכתוצאה מכך, גם על קהילת המעריצים הבינלאומית של "סקס והעיר הגדולה" - היא אירוע שראוי לנתח. אחיה של קטרל, כריס, מת בשבוע שעבר. הוא הוכרז תחילה כנעדר, וקטרל פנתה גם לעוקביה ברשתות החברתיות וביקשה שיסייעו במאמצים לאיתורו. הבשורה על מותו הופיעה גם היא באינסטגרם ובטוויטר של קטרל, שביקשה מהמעריצים שיכבדו את רצון המשפחה וייתנו להם להתאבל בפרטיות.

A post shared by Kim Cattrall (@kimcattrall) on

הבקשה הזאת נבלעה, כנראה, בפיד של פרקר, שמקדמת בימים אלה את העונה החדשה של "גירושים", הקומדיה המרירה מבית HBO שאיש לא באמת רואה באופן קבוע. אחרי נשאלה במספר ראיונות ופאנלים על מות אחיה של קטרל, פרקר הביעה את תנחומיה באופן פומבי, סיפרה שיצרה קשר עם שותפתה ל"סקס והעיר" והגיבה גם באינסטגרם של קטרל.

בסוף השבוע, ניצלה קטרל שוב את הבמה הציבורית שבחשבון האינסטגרם שלה, ופרסמה פוסט ארסי נגד הניצול הציני של פרקר את הסיטואציה: אמא שלי שאלה אותי, "מתי שרה ג'סיקה פרקר הצבועה הזאת תעזוב אותך במנוחה?". הניסיון העקבי שלך ליצור איתי קשר הוא תזכורת מכאיבה לכמה אכזרית היית אז - ועכשיו", כתבה קטרל. "תני לי להבהיר לך (אם עוד לא הבהרתי) - את לא המשפחה שלי. את לא חברה שלי. אז אני כותבת כדי להגיד לך בפעם האחרונה להפסיק לנצל את הטרגדיה שקרתה לנו כדי לשחזר את תדמית "הילדה הנחמדה" שלך".

My Mom asked me today “When will that @sarahjessicaparker, that hypocrite, leave you alone?” Your continuous reaching out is a painful reminder of how cruel you really were then and now. Let me make this VERY clear. (If I haven’t already) You are not my family. You are not my friend. So I’m writing to tell you one last time to stop exploiting our tragedy in order to restore your ‘nice girl’ persona. Copy and paste link https://nypost.com/2017/10/07/inside-the-mean-girls-culture-that-destroyed-sex-and-the-city/

A post shared by Kim Cattrall (@kimcattrall) on

תאכל את הלב, "יוליסס", זאת יצירת המופת הספרותית של הדור הזה. מרגע הפתיחה, קטרל משרטטת גבולות ברורים בין המרחב הפרטי שלה למרחב הציבורי. "אמא שלי שאלה אותי", היא כותבת, ולא סתם. הצגתה של האמא מזכירה לנו את האספקט המשפחתי של האירוע. קים קטרל, ואלוהים, סליחה על הגילנות, היא אישה בת 61. אם היא צריכה לערב הורים כנראה שהמצב חמור משחשבנו.

ובאמת, יש משהו מאוד נערי בסכסוך של קים ושרה. קים קטרל נעזרת באמה כדי להסביר לשג"פ כמה היא נפגעה ממנה. קטרל קוראת לפרקר "נייס גירל" - עקיצה לתדמית המצוחצחת והמהודקת של פרקר, אבל גם עלבון לרצון של פרקר להיאחז בנעוריה. ומהו ריבוּט, מהו סרט המשך למותג שמת כבר לפני יותר מעשור אם לא התרפקות על הילדות? של השחקנים והצופים גם יחד. אפילו העלבון "את לא חברה שלי" הוא משהו שהיינו מצפים לשמוע מבת 14 בתנועת נוער, לא מסמנתה פאקינג ג'ונס.

A post shared by Every Outfit on Sex & the City (@everyoutfitonsatc) on

אבל תחשבו על הזיכוך המדהים שקים קטרל זכתה לו. למרות ששמועות על סכסוכים מקצועיים ואישיים ליוו את בנות "סקס והעיר" במשך תקופה ארוכה, היא המשיכה להעמיד פנים שהיא ופרקר הן בסטיז. אם לחזור שוב לאייג'יזם, דווקא החצייה הסמלית של גיל 60 איפשרה לקטרל להגיד "פאק איט" ולהפוך לטיפוס האהוב ביותר בעולם: האישה המבוגרת שוויתרה על הפאסון.

לא רוצים לשמוע שהשחקנים האהובים שלכם לא מסתדרים? תתמודדו, לוזרים, לקים קטרל אין זמן לתנק אתכם ולעשות כאילו החיים שלה נהדרים. היא פרסמה פוסט הודיה נפרד לצוות של "סקס והעיר", אבל לא הצליחה לשאת יותר את הציניות של פרקר וכתבה לה פוסט השחרה שלם. פוסט אינסטגרם שכולו שחרור והתרה של הג'יפה שקים קטרל כנראה נושאת עמה כבר תקופה ארוכה.

תחייכי ותגידי תודה

התהודה שהפוסט הזה קיבל נובעת גם מחשיפת המנגנון ההוליוודי. זה הרי מאוד לא מנומס, מאוד לא יח"צני להתנפל על קולגה לשעבר ולהגיד שהיא עושה דברים בשביל תשומת לב. זה press גרוע לקטרל, שעלולה לסבול מעכשיו ממוניטין של אישה בעייתית, כאילו שגם ככה מישהו בהוליווד שש ללהק אישה מעל גיל 40 לכל תפקיד שהוא. אז אישה בת 61 שלא מכבדת את הכללים הלא כתובים של התנהלות סלבריטאית במרחב? טוב שלא אמרה nigger בטקס פרסים וזהו.

A post shared by Every Outfit on Sex & the City (@everyoutfitonsatc) on

כלומר, כמעריצים לא הזדעזענו רק מההבנה שקארי וסמנתה לא אוהבות אחת את השניה, אלא מההבנה שבהוליווד אשכרה ציפו מקים קטרל לחייך ולהגיד תודה. הדבר הנכון, כביכול, לעשות היה להתחבק עם הצ'ילבה ולהגיד "יו, המוות הזה לימד אותי כל כך הרבה ואני אסירת תודה שבזכותו השלמנו". אבל בצעד סמנת'אי למדי, קטרל אמרה "לא תודה".

ואולי לא נעים להודות, אבל הפוסט של קטרל הופנה גם כלפינו. כלפי כל מי שהמשיך לבחוש בפרטי ההפקה של סדרה שירדה מהאוויר ב-2006, למען השם. המעריצים הם אלה שהמשיכו להציק לקטרל על הסרט השלישי של "סקס והעיר" (לא יקרה, תתקדמו), והמשיך לשאול את שרה ג'סיקה פרקר על הפרשי השכר בינה לבין החברות האחרות בקאסט. הצופים הם אלה שגרמו, במובן מסוים לכך שכתבי תרבות לא מפסיקים לשאול את סינתיה ניקסון איך ייראו שנות הפנסיה של מירנדה, ולחקור את קריסטן דיוויס בכל ראיון ולתהות אם היא באמת חסודה כמו שרלוט או שבחיים היא יותר... יו נואו ואימוג'י קורץ.

A post shared by Every Outfit on Sex & the City (@everyoutfitonsatc) on

אנחנו, הצופים האדוקים, סרבנו להניח לדינמיקה בין הארבע ולא באמת נתנו להן להיפרד מתדמית "הילדה המנומסת", כמו שקטרל קראה לזה, או "הדודה הלחוצה" במקרה של ניקסון ו"הבתולה שתעשה הכל בשביל טבעת" במקרה של דיוויס. כעסנו עליהן שהן לא חברות באמת, התאכזבנו לגלות שהן רוצות לגלם תפקידים אחרים.

במובן מסוים, אנחנו אלה שדרשנו משרה ג'סיקה פרקר להתייחס למותו של כריס קטרל ושלחנו אותה לפרסם הודעת "איי'ם סורי" באינסטגרם של אחותו. לא רק קים ושרה אובססיביות לדימויים שלהן - זו כאישה עצמאית שלא דופקת חשבון וזו שאצלה תמיד הכל מתוקתק ומנומס - אלא גם אנחנו. המשכנו להטיח אותן אחת בשניה אחרי שהן כבר מיצו ברמות את הקשר, ועכשיו אנחנו צופים בהתלקחות. הנחמה האחת שאנחנו יכולים להציע לקים קטרל ומשפחתה בעקבות הטרגדיה הזו היא להתבגר בעצמנו ולשחרר אותה אחת ולתמיד מסמנתה במקום לכפות עליה לגלם את התפקיד האחד הזה שוב ושוב עד המוות.