בחודשים האחרונים, סיפור חייה של הזמרת בריטני ספירס חזר לכותרות בזכות הסרט הדוקומנטרי שנעשה על חייה, "לשחרר את בריטני" ("Framing Britney Spears"). מעריצים רבים של הכוכבת זועמים כבר שנים רבות על היחס המחפיר של התקשורת כלפיה בתקופות הקשות ביותר בחייה, כאשר הם מציינים את עשרות צלמי הפפראצי שהיו עוקבים אחריה בכל רגע נתון ואת המראיינים שנברו בכוח בנקודות התורפה שלה. כעת, גם ריס ווית'רספון הביעה את דעתה בנושא.

ווית'רספון, כידוע, הייתה בשיא פרסומה באותן שנים בהן ספירס הייתה כוכבת הפופ הנערצת בעולם. לאחרונה, העניקה השחקנית ריאיון למגזין טיים עקב בחירת החברה שלה, "הלו סאנשיין", לרשימת אחת ממאה החברות המשפיעות ביותר בעולם. בריאיון המדובר, הסבירה השחקנית כי היא מאוכזבת מהעובדה שהיא עצמה קיבלה יחס טוב יותר מהתקשורת מאשר זה שקיבלה ספירס. לדבריה, היא רואה עצמה בת מזל מכיוון והיא תויגה כאחת "הילדות הטובות" של הוליווד, ועל כן היא לא זכתה למעקב צמוד ומעיק של צלמי הפפראצי, בניגוד לספירס שתועדה ברגעים המביכים ביותר שלה.

"מה אם התקשורת הייתה מחליטה שאני משהו אחר?" תהתה ווית'רספון, "הייתי יכולה להיות במקום אחר לגמרי". היא הבינה כי התקשורת התבייתה על כוכבות אחרות, דוגמת ספירס, לינדזי לוהן ופריס הילטון: הן אלה שהוכנסו בעל כורחן למשבצת "הילדות הרעות" בימי תהילתן. נוצר להן דימוי מסוים מאוד, הן הוצגו לעולם כבחורות שערורייתיות ומופקרות. "אני רוצה לומר שאלה ההחלטות שלי או הבחירות שעשיתי בקריירה שלי, אבל זה הרגיש שרירותי מאוד. ודי מחורבן", הודתה השחקנית.

ווית'רספון התייחסה באופן ספציפי לספירס מכיוון ושתיהן עברו גירושים מאוד פומביים אי אז ב-2007 – ווית'רספון התגרשה מריאן פיליפה וספירס מקווין פדרליין. שני הזוגות, כזכור, חולקים גם ילדים משותפים. "הילדים שלי יספרו לך סיפורים על להיות בגיל הרך ושאנשים מטפסים עם גגות המכוניות שלנו", סיפרה השחקנית. 

ווית'רספון איננה היחידה שהביעה תמיכה בספירס לאחר עליית הסרט למסך. לצד מיליוני מעריצים וחברי תנועת "לשחרר את בריטני", גם לא מעט ידוענים הבהירו כי הכוכבת - שעצמאותה נלקחה ממנה כשאביה הוגדר אחראי לכספיה - ראויה לצדק אחרי שנים של עוולות. סלבס דוגמת שרה ג'סיקה פרקר, בט מידלר ואנדי כהן פרסמו בטוויטר את ההאשטג freebritney#. גם קלואי קרדשיאן הגדירה את מצבה של הזמרת "כל כך רע" וכתבה שהיא "מתפללת בשביל המלכה".