"אני משלם מחיר יקר מדי": יוצר הסרט "ג'נין ג'נין", מוחמד בכרי, התראיין היום (שלישי) לליאת רון ברדיו צפון 104.5fm‎. במהלך הריאיון התייחס בכרי להחלטת בית המשפט המחוזי לאסור את הקרנת הסרט שלו ולהחרים את כל עותקיו. בכרי הדגיש: "אני מתכוון להגיש עתירה לבג"ץ על החלטת בית המשפט המחוזי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה לא שאלה של שווה או לא שווה - זה שאלה של מה המצפון שלך מורה לך לעשות", אמר בכרי כשנשאל האם המחיר הכבד ששילם מוצדק בעיניו. "אני לפני 20 שנה נקלעתי למצב מאוד קשה במחסום גלמה שבצפון ג'נין - חייל צה"ל במדים ירה עלינו במטרה להרוג וזה היה הקש ששבר את גב הגמל".

עוד סיפר בכרי כי "האירוע התרחש, זה קרה תוך כדי חומת מגן. אמרתי לעצמי שאם החייל הזה יורה עלינו, אזרחים שלווים שמבקשים להפסיק את המלחמה ואת ההרג, אז אני לא רוצה לחשוב מה הוא עושה בלב ג'נין תוך כדי מלחמה".

כשנשאל כיצד הוא מגיב לטענות נגד היותו "שונא ישראל" טען כי מעולם לא אמר את הדברים או קרא להשמדת מדינת ישראל כפי שיוחס לו בעבר: "אני מרגיש שאני חלק מהמדינה הזו עם כל המורכבות שיש כערבי פלסטיני במדינה. אני נלחם על שלי וכנראה שזה המחיר שאני צריך לשלם על כך".

מוחמד בכרי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

"מצד שני אני יכול להבין את האנשים שנלחמו שהסרט יירד", הדגיש בכרי. "מעולם לא טענתי שאני צודק במיליון אחוז - אני טוען שיש שני צדדים שנמצאים בקונפליקט, כשכל אחד רואה את האמת מהצד שלו. אני בסך הכול הבאתי את האמת מהצד שלי וזה לא מבטל את האמת האחרת". עוד הוסיף יוצר הסרט כי הוא מאמין שחופש הביטוי שלו נפגע באופן קשה מהחלטת בית המשפט היות שהוא משלם מחיר כה יקר על היצירה שלו.

כשנשאל האם הוא רואה קווי דימיון בינו לבין נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ, שנחסם ברשתות החברתיות עקב התבטאויותיו הדגיש: "זה מעליב אותי שמשווים אותי לטראמפ - אני לא יצרתי שום מציאות אלטרנטיבית. נתתי במה לאנשים שלא הייתה להם כזו לפני כן".