בעוד פחות משבועיים הוליווד תתכנס לאירוע הגדול של השנה - טקס האוסקר, וכיאה לערב בפרופיל כזה גבוה, אי אפשר יהיה להתעלם ממותו של קובי בראיינט מוקדם יותר השבוע. אמש פורסם כי האקדמיה האמריקאית לקולנוע מתכננת לערוך מחווה לבראיינט במהלך הטקס, שנתיים לאחר שבראיינט עצמו זכה בפסלון המוזהב. מעל כל זה מוטל צל כבד הנוגע לעברו של בראיינט כחשוד באונס, עבר שאולי בגללו אותה אקדמיה סירבה לקבל אותו כחבר בה. 

בראיינט מוכר בראש ובראשונה כאגדת הכדורסל שהיה, אבל בשנים מאז פרישתו גם ניסה את מזלו בתחומים אחרים. הוא כתב סדרת ספרי ילדים ואף יצר סרט אנימציה קצר המבוסס על מכתב הפרידה שלו מענף הכדורסל. אותו סרט, "Dear Basketball", זכה בפרס האוסקר לסרט האנימציה הקצר הטוב ביותר וזיכה את בראיינט, שכתב, הפיק וקריין אותו, בפסלון הנכסף. 

בשנה שלאחר הזכייה, שמו של בראיינט הועלה כאופציה למחזור החברים החדש באקדמיה, שלרוב מכניסה אליה מדי שנה את הזוכים והזוכות מהשנה הקודמת. לבסוף האקדמיה החליטה שלא לקבל אותו לשורותיה, כאשר חלק מההערכות גורסות כי מדובר מבחינתה עדיין באדם המזוהה יותר עם עולם הספורט, ואחרות משערות כי הדבר אולי קשור לאותה תלונה על אונס שהוגשה נגדו לפני שנים.

על אף היותו לא חלק רשמי מהאקדמיה, בראיינט עדיין זכה למחווה ממנה גם בעמוד האינסטגרם הרשמי שלה. "הם הטילו ספק בסיכוי של הילד להגיע לNBA והוא הוכיח שטעו. הם הטילו ספק בסיכוי שלו לזכות באליפות והוא הוכיח שטעו. הם הטילו ספק בסיכוי שלו ליצור סרטים ולזכות באוסקר. כמו כל האמנים הגדולים, קובי בראיינט הוכיח את כל הספקות כשגויים", נכתב בהצהרה.

View this post on Instagram

They doubted a kid could make it in the NBA and he proved them wrong. They doubted he could win a championship and he proved them wrong. They doubted he could make movies and he won an Oscar. Like all great artists, Kobe Bryant proved the doubters wrong. Rest in peace.

A post shared by The Academy (@theacademy) on

מוקדם יותר השבוע, כמה שעות לאחר מותו של בראיינט, צייצה אוון רייצ'ל ווד, שחקנית קולנוע וחברת אקדמיה בפני עצמה, הספד של הכדורסלן וציינה בו את דבר החשדות באונס נגדו. "מה שקרה הוא טרגי. הלב שלי שבור על משפחתו של קובי. הוא היה גיבור ספורט. הוא גם היה אנס. וכל האמיתות האלו יכולות להתקיים במקביל", כתבה השחקנית, שזכתה לתגובות זועמות מהגולשים על ההתבטאות.