גם אם חלקנו מוריקים מקנאה למראה אנשים ששומרים על כושר ועדיין יוצאים לרוץ, התקרית של השחקן אוקטביוס ג'ונסון היא ממש, אבל ממש לא מה שאפשר לצפות לו במהלך ריצה. ג'ונסון, שתפקידו המוכר ביותר היה על המסך הקטן, כשגילם את מרווין גיי וושינגטון - כן, זה שמה של הדמות - בסדרה "ריי דונובן", נעצר השבוע אחרי שתקף אישה שיצאה לריצה עממית (ג'וגינג) ברחובות לוס אנג'לס.

על פי תיאור המקרה שנמסר על ידי המשטרה המקומית, ג'ונסון תקף את האישה כשהשליך עליה מטפּה לכיבוי אש (הכינוי הרווח הוא 'מטף', אך על פי האקדמיה ללשון עברית, המונח המדויק הוא מטפה). השוטרים שהגיעו למקום איתרו את ג'ונסון - שענה לתיאור שמסרה האישה כשהתלוננה על התקיפה - וביקשו לקחת אותו למעצר. השחקן התנגד ובשלב מסוים אף נערך אחריו מרדף רגלי קצר שהסתיים כשג'ונסון נלקח לתחקור בתחנת המשטרה. כשהגיע לתא המעצר, ג'ונסון המשיך להתפרע, הכה והשחית את אחד ממכשירי הטלפון במקום. עקב משקלו של המטפה, השחקן הואשם בתקיפה באמצעות "אמצעי קטלני", כלומר חפץ שיש ביכולתו להסב נזק משמעותי אם יפגע בגופו של אדם. השחתת הטלפון עלולה לעלות לג'ונסון בתלונה נוספת בגין ונדליזם.

בשנה שעברה ואחרי שבע עונות, הודיעה רשת שואוטיים כי היא מבטלת את "ריי דונובן", מה שהוביל למחאת מעריצים קדחתנית ברשתות החברתיות. כעבור שבוע, בישר כוכב הסדרה, השחקן לייב שרייבר, כי המעריצים הצליחו וכי שואוטיים הסכימה לתת לסדרה סגיר ראוי יותר. בקיץ האחרון עדכן שרייבר כי לסדרה נכתבים פרקי סיום חדשים, שייתכן שישודרו כסרט סיום במקום עונה שמינית ומלאה. לעת עתה, אין לפינאלה הזה מועד שידור מתוכנן.

תפקידו של ג'ונסון ב"ריי דונובן" הוא הגדול ביותר בקריירה שלו עד כה, בנוסף לתפקידי אורח בסדרות כמו "NCIS" ו"Intelligence", ותפקיד משנה בסרט "מצוד לילי", לצד דנזל וושינגטון. המנהל האישי של ג'ונסון, דני אסטרדה, מדווח שג'ונסון "מתמודד עם קשיים נפשיים והוא כעת מקבל את הטיפול אותו הוא צריך".