אבל בהוליווד: כוכב הקולנוע והטלוויזיה אלק בולדווין, שמשחק ומפיק את הסרט "Rust", ניצב כעת בלב פרשה שעולם הסרטים לא ראה כמוה כבר שנים ארוכות. אתמול (חמישי), במהלך הצילומים, הוא ירה למוות בטעות בצלמת הסרט האלינה האצ'נס. היום מתבררים פרטים חדשים על התקרית שהתרחשה בניו מקסיקו - וכבר מעוררת הדים.

האצ'נס נפגעה כאשר בולדווין ירה באביזר – אקדח שהיה אמור להיות דמה. היא פונתה במסוק לבית החולים בניו מקסיקו, שם נקבע מותה. מהירי נפצע גם במאי הסרט ג'ואל סוזה: הוא פונה לטיפול רפואי, והבוקר כבר שוחרר. השחקנית פרנסס פישר עדכנה הבוקר שהתכתבה עם סוזה: "הוא סימס לי ואמר שיצא מבית החולים". בהנהלת בית החולים סירבו לאשר בשל רצונם לא לחשוף פרטים רפואיים.

משרד השריף המקומי הודיע שלא הוגשו כתבי אישום, והחקירה עדיין מתנהלת: עדויות נגבות מעדי ראייה. "החקירה נותרת פתוחה ופעילה", הדגישו במשרד השריף. בולדווין נחקר ותושאל, ולאחר מכן שוחרר על ידי החוקרים: הוא התייצב מרצונו במשרד השריף ומסר הצהרה לחוקרים. עדיין נבדק אם מדובר בתאונה: "מנסים לקבוע כרגע כיצד ואיזה סוג של קליע היה בנשק". מהמשטרה המקומית נמסר כי הנסיבות בחקירה - אך השחקן לא יואשם בירי.

דובר מטעמו של בולדווין סירב להרחיב אך מסר כי "הייתה תקרית של פליטת כדור מאקדח דמה עם כדורי סרק". בעיתון "סנטה פה ניו מקסיקן" נכתב כי בולדווין היה "בדמעות ובסערת רגשות" בעת שדיבר בטלפון עם משרד השריף. הכוכב אף מחק פוסט שפרסם שעות לפני הירי, ובו הופיע בתלבושת של הדמות עם כתם דם עליה ו"קיטר" שהצילומים מתישים. הפקת הסרט הודיעה כי הצילומים "נעצרו למשך תקופה שעדיין לא נקבעה".

האלינה האצ'ינס (צילום: instagram)
נהרגה מהירי, הייתה בת 42 בלבד. האלינה האצ'ינס | צילום: instagram

בולדווין בן ה-63 הוא מפיק שותף בסרט וגם הכוכב הראשי. באופן מצמרר, גם עלילת הסרט קשורה לאסון: בולדווין משחק את סבו של בן 13 שמורשע בהריגה בטעות. בהוליווד נזכרו כי שחקן הקולנוע ברנדון לי, בנו של ברוס לי, מצא את מותו בדרך דומה - כאשר נורה על סט מאקדח שהיה אמור להכיל רק כדורי דמה.

האצ'ינס בת ה-42, צלמת בסרט, נבחרה רק לפני שנתיים לאחת הכוכבות העולות בתחומה. האצ'ינס, אוקראינית במקור שגדלה בבסיס צבאי סובייטי, תיארה את עצמה כ"חולמת ללא הפסקה, מכורה לאדרנלין".