בימים כתיקונם, היינו מציינים בשבועות אלה את סופה הקרב של שנת הלימודים. נשפי סיום היו נערכים ברחבי הארץ, ספרי מחזור היו נכנסים לשלבים אחרונים של הפקה, וטקסי סיום מפוארים (או צנועים, לא שופטים) היו נערכים במוסדות אקדמיים מסביב לעולם. אולם התפרצות נגיף הקורונה גזרה השבתה חלקית אך מתמשכת של רוב בתי הספר והאוניברסיטאות, ואת החיבוקים והנאומים המסורתיים של טקס הסיום מחליפים מפגשי פרידה וירטואליים בזום.

שורה ארוכה של כוכבים, יוצרים ומובילי דעת קהל התגייסה כדי להתגבר על הבאסה הזו, וכדי לחגוג את הישגיהם של התלמידים שמסיימים את אחת משנות הלימודים המשונות ביותר של השנים האחרונות, שורה ארוכה של כוכבים ומובילי דעת קהל. הכדורסלן לברון ג'יימס ובני הזוג אובמה יובילו משדר טלוויזיוני מיוחד ובו נאומי ברכה מהסוג שנמסר בדרך כלל בטקסי סיום (commencement), ינאמו, בין השאר זוכת פרס נובל מלאלה יוספזאי והכדורגלנית מייגן רפינאו, ויופיעו פארל וויליאמס, האחים ג'ונאס ובן פלאט ("הפוליטיקאי").

במקביל, עשרות כוכבים הקליטו כבר נאומי ברכה למחזורים המסיימים השנה, ופרסמו אותם ברשתות החברתיות, עם ההאשטג #graduation 2020. וכשאנחנו אומרים "כוכבים" הכוונה לכמה מהאייליסטים המרשימים ביותר בעולם, כולל טום הנקס, אופרה ווינפרי, מתיו מקונוהיי, קארדי בי וסלינה גומז. לא ידענו שסלינה גומז היא אוטוריטה אקדמית, אבל היי, שמחנו לגלות. ואם לא די בכך, אל שתי היוזמות הללו הצטרפה יוזמה ויראלית שלישית בהשתתפות סלבס: חשיפת תמונות מחזור. ואמנם מעריצים ישראליים אולי נתקלו בעבר בתמונת המחזור של גל גדות, עבור שאר העולם מדובר בתגלית מרהיבה.

גדות פרסמה את תמונת המחזור שלה - כיתה י"ב 1 בבית הספר התיכון ע"ש מנחם בגין בראש העין, למי שחשובים לו הפרטים הטכניים - לפני יממה בחשבון האינסטגרם שלה. התמונה גרפה מאז יותר מ-845,000 לייקים ו-9,150 תגובות שנעות על הציר שבין "יו, איזו מתוקה" ל-"וואו, איזו מתוקה". איילה פישר ("וידויים של שופהוליק", ומי ששיחקה לצד גדות בסרט "השכנים של ג'ונס") החמיאה לתסרוקת אמצע שנות האלפיים של גדות וכתבה "אומייגאד, אני מתה על השיער הקצר", ותגובות מפרגנות נוספות נרשמו מצידם של המפיק גיא עוזרי, הסטייליסטית אליזבת סטוארט ושורת כוכבים ישראליים בהם לירון ויצמן, שהשיבה לשאלה שליוותה את התמונה ("מזהים אותי?") וכתבה "קל". התמונה פורסמה גם בחשבון הטוויטר של גדות, שם גררה כמות מסחררת של תגובות.

דוברי העברית שעוקבים אחרי גדות בטוויטר התגאו בזיהוי המהיר, ומעריציה מחו"ל חזרו גם הם במהרה עם תמונות תקריב של השמיניסטית המפורסמת לעתיד. גולשים בינלאומיים, לעומת זאת, נתקלו בקשיי שפה, ותהו, בין השאר, מה פשר הכיתוב שמעל ראשה של גדות ("מלכת נשף הסיום", הציעה אחת מהם) או למה ספר המחזור שלה כתוב ב"שפת הכישופים של מיינקראפט" - אנחנו פשוט קוראים לזה עברית. אוהדים נוספים של גדות הגיבו "מצאתי אותך רק כי קראתי את השם שלך ואז זיהיתי את החיוך שלך אחרי שהתמקדתי" ו"(נראית) שונה, אבל יפהפייה!".

View this post on Instagram

Can you see me??! ‍

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

ומעבר לעידודם של סטודנטים מתוסכלים, על כתפיה של גדות נח משקל לא קל בכלל בתהליך היציאה העולמי ממשבר הקורונה. מפיקי "וונדר וומן 1984", סרט ההמשך ללהיט שהפך את גדות לכוכבת בינלאומית, בחרו שלא לדחות את תאריך היציאה שלו, והוא צפוי להיות אחד הסרטים הגדולים (כלומר, היקרים והמושקעים) הראשונים שייצאו לבתי הקולנוע כשאלה ייפתחו מחדש מסביב לעולם. הצלחתו של הסרט יכולה להוות זריקת עידוד משמעותית לתעשיית הסרטים, אך אם יתגלה שבתי הקולנוע מתקשים למלא אולמות ולהציג רווחים ראויים, "וונדר וומן 1984" עלול להפוך גם לסמלו של כישלון, ולסרט שבעקבותיו יידחו עוד ועוד שוברי קופות פוטנציאליים שלא ירצו לספוג את ההפסדים.