בשנת 1991, לא ניתן היה לחשוב על פרויקט מבוקש יותר לשחקנים צעירים מאשר סרט ההרפתקאות "הוק" בבימויו של סטיבן ספילברג. הסרט עתיר התקציב, בכיכובם של רובין וויליאמס, ג'וליה רוברטס ודסטין הופמן, המשיך את עלילת "פיטר פן", והכריח את הילד הנצחי - עכשיו כבר אדם בוגר עם משפחה משלו - לשוב לארץ לעולם-לא אחרי שקפטן הוק חוטף את ילדיו. פיטר הבוגר אמנם שכח את כל מה שקרה בילדותו (ואיבד גם את כוחות התעופה שלו), אבל הילדים האבודים מארץ לעולם-לא לא שכחו, ולא התבגרו.

בהתאם, המלהקים של ספילברג בחנו עשרות ילדים ונערים, בהם גם שחקן מתחיל בשם לאונרדו דיקפריו. ולמרות שבבגרותו של דיקפריו ספילברג בחר בו לתפקיד הראשי ב"תפוס אותי אם תוכל", ב"הוק" הוא - זהירות, הצהרה דרמטית לפניכם - לא עבר אודישן. 

"אמבלין", חברת ההפקות של סטיבן ספילברג, הציפה לאחרונה את האודישן של דיקפריו ופרסמה תמונות ממנו בחשבון האינסטגרם שלה. בתמונות נראה דיקפריו הצעיר - אודישנים לתפקידים ב"הוק" נערכו במהלך 1990, מה שאומר שדיקפריו היה בן 15 או 16 - מקריא מתוך תסריט בפני שתי מלהקות. ולמרות שדיקפריו משחק בטלוויזיה ובקולנוע מאז גיל העשרה, ב-1990 הוא עוד לא היה שחקן מוכר. תפקיד הפריצה שלו הגיע שנה לאחר מכן, כשלוהק לתפקיד לוק בסיטקום "להתבגר ולהתגבר". הסדרה סיפקה לו חשיפה נרחבת, והובילה לתפקידים גדולים יותר בקולנוע, בסרטים "יומן נעורים" ו"מה עובר על גילברט".

View this post on Instagram

A post shared by Amblin Road (@amblinroad) on

"אמבלין" לא ציינו גם לאיזה תפקיד בדיוק דיקפריו נבחן, אך שמועה עיקשת טוענת שלמרות שלא זכה לגלם תפקיד גדול בסרט, הוא לוהק להופעת למעין הופעת קמע. במהלך "הוק", אחרי שהילדים האבודים מגלים כי פיטר פן כבר איננו ילד הפלא שהיה, מנהיגם החדש רופיו מתעמת עם פיטר במהלך ארוחת ערב משותפת, מעליב אותו והשניים פוצחים בקטטה. במהלך הסצנה, נראה ילד שמזכיר את דיקפריו שאומר "קדימה רופיו, תרביץ לו בחזרה". דיקפריו עצמו לא אישר או הכחיש שמדובר בו, וקרדיט המשחק הזה - אם אכן קרה - לא מופיע בגוף העבודות של השחקן ב-IMDb.

מתוך