מאז מרץ תעשיית הקולנוע משותקת. בתי קולנוע עומדים ריקים, סרטים שיוצאים לאקרנים מרוויחים עשירית משהיו מרוויחים בדרך כלל, ונכון לעכשיו לא נראה שיש שינוי כלשהו באופק. כל זה לא מנע ממייקל ביי, האיש שהביא לנו את "ארמגדון", "בחורים רעים" ואת הפרשנות הקולנועית המעניינת שלו ל"רובוטריקים", להפיק סרט במהלך התפשטות המגיפה, שנשמע קצת יותר מדי דומה לכאוס הבלתי-נתפס שאנחנו חיים בו בשמונת החודשים האחרונים.

"Songbird" מתרחש בעולם שנמצא תחת מצור כבר ארבע שנים, עקב מגיפה שנקראת COVID-23. רק שהקוביד שהעולם מתמודד איתו ב"סונגבירד" קצת יותר חמור מזה שאנחנו מתמודדים איתו לאחרונה - החולים מפונים בכוח ע"י הממשלה למחנות נגועים, אדם לאדם זאב, דיסטופיה מחרידה לכל דבר ועניין. הסרט מתמקד בניקו (קיי ג'יי אפא, ארצ'י מ"ריברדייל"), שבאורח נס מחוסן לנגיף, ורק רוצה להתאחד עם אהובתו, המסוגרת בביתה.

על סמך הטריילר שלו, "סונגבירד" לא בוחר להציג איזושהי תמונה מייצגת ומעוררת הזדהות עם המצב הנוכחי: הוא פשוט מספר סיפור אקשן אפוקליפטי ומלביש עליו אירוע אמיתי ומתגלגל שגובה מחיר בכיס ובחיי אדם ברחבי העולם. אנשים בטוויטר, כדרכם של אנשים בטוויטר, לא מאוד התרשמו מכך. "מייקל ביי ראה אלפי אנשים מתים ומאבדים את פרנסתם וחשב 'היי, אני אעשה מזה סרט אקשן גרוע עם הבחור מ'ריברדייל'", כתבה אחת מהם. אחר הצהיר שאין לו "עניין לראות סרט על כמה שהכל ייעשה רק יותר גרוע". "זה כאילו הוא היה מוציא סרט אקשן על התרסקות מטוס במגדלי התאומים בינואר 2002", צייץ מבקר הקולנוע וויל מאביטי. 

על צילומי הסרט, אפא אמר למגזין Entertainment Weekly ש"זה היה מוזר. אף פעם לא צילמתי פרויקט בו ביליתי כל כך מעט זמן עם השחקנית שלצידי, אבל זה באמת עבד עבור הסרט". הסרט צולם במאי 2020, תחת מגבלות המגיפה - ואכן, גם בסצנת לאפ-דאנס שמופיעה לרגע בטריילר, השחקנית אלכסנדרה דדריו נוגעת בשחקן שמולה (בראדלי וויטפורד, "הבית הלבן") עם מסיכה על פניה, כאילו זה משנה.

בינתיים, בלי בתי קולנוע שפתוחים בהמוניהם ובלי שאף רשת סטרימינג כמו נטפליקס או אמזון תרכוש את "סונגבירד" להפצה, אין תאריך יציאה רשמי לסרט. גם אלו שמעוניינים לראות אותו, יצטרכו לחכות. יש לקוות שעד אז המגיפה המתוארת בסרט תיגמר תוך פחות זמן משנרמז בטריילר.