שלט ניקול ראידמן
"תתחתני איתי", השלט של ישי שפירא קלטר
באמנות כמו באמנות, אין דבר כזה שאין דבר כזה. כשמגיעים מנקודת מבט כזאת אפשר ללכת הכי רחוק שאפשר עם השאיפות שלכם. ישי שפירא קלטר, בוגר בהצטיינות של בצלצל, אמן פלסטי וסופר, ישתתף החל מיום רביעי הקרוב (ה-23.10) ב"קופסה שחורה", תערוכת חוצות שתשלט על המרחב הציבורי עם 80 שלטי חוצות מקוריים במשך עשרה ימים. כל אחד מהם צפוי להיות בולט ומיוחד, אבל קלטר מתכוון לדאוג שהעבודה שלו תיחקק עמוק בזיכרון הקולקטיבי.

המיצג של קלטר כולל דימוי מעובד של לא אחרת מאשר כוכבת "מעושרות", ניקול ראידמן, שתוצב על מנוף ועליה כתובת ברוסית ובה הצעה למעושרת להתחתן איתו. "אני רואה את ניקול ראידמן כמקרה יחידני ויוצא דופן של אישה שהצליחה כנגד כל הסיכויים", מסביר האמן, "אישה שהפכה מחסרת כל, מהגרת במדינה זרה, לאישיות ציבורית בעלת השפעה נרחבת. היא משמשת אלגוריה למעמדו של האמן העכשווי שלמעשה לא מסוגל להתפתח בשוק בו הוא חי. אני מציע נישואין לאחת שהצליחה כנגד כל הסיכויים, מתוך הערכה גדולה כלפיה".

יצא לך להיפגש עם ניקול ולדבר איתה על המחווה הזאת?
"מעולם לא נפגשנו והיא לא יודעת מי אני, אבל אני מאמין שעוד ניפגש. הצעת הנישואין המטאפורית הזאת היא בעצם אקט שאמור לה להבין את החוסר במצבו של האומן העכשווי. אני בעצם צריך פטרון בדיוק כמו שניקול הייתה חייבת פטרון בזמנה. אני מאוד מעריך אותה ואת בניית המותג שלה, אבל ברור לי שמה שרואים על המסך זה רק הדימוי שלה וזאת לא ניקול האמיתית".

ישי שפירא קלטר (צילום: דן ברונפלד)
"כדאי לה להשקיע בי עכשיו, זה ישתלם לה בעתיד" | צילום: דן ברונפלד
מה יקרה אם היא לא תשתף פעולה עם המחווה שלך?
"זה לא יבאס אותי. יש לי אמונה אבל שהיא כן תשים לב ותרים את הכפפה הזאת. שווה לה להיפגש איתי הרבה יותר ממה שלי שווה להיפגש איתה. אם היא תתחבר לדמות כמוני היא תגלה עולם חדש ומיוחד. חסרים אנשים כמו ניקול ראידמן באמנות העכשווית, וכדאי לה מאוד להשקיע בי היום כי זה ישתלם בעתיד. בעוד שנתיים אני אהיה האמן הכי גדול שיצא מישראל ואהיה שווה המון כסף".

אז אתה לא באמת בונה על חתונה עם ניקול?
"רק באופן מטאפורי, למרות שאני מאוד אשמח להכיר ולהתחתן עם אישה כמוה".

>> בואו לפייסבוק שלנו