מייגן פוקס כבר עמדה בחייה במרכזן של מספיק דרמות ושערוריות - אז כל עוד זה אפשרי, היא תשמח שלא תצמידו לה סערות שבכלל לא קשורות אליה. ולמה זה בכלל רלוונטי? כי בימים האחרונים כוכבת "רובוטריקים" נאלצת להבהיר שאין לה שום התנגדות לעטיית מסכות, או מידה כלשהי של הכחשת קורונה, כשהסיבה לבלבול היא פייק ניוז שקושר בין שמה לבין מסרים שנויים במחלוקת שכאלה.

במהלך סוף השבוע האחרון, צילום מסך שנלקח לכאורה מתוך חשבון האינסטגרם של פוקס הציג פוסט ארוך בו היא כותבת: "שמתי לב לתגובות ברשת שמפקפקות בהחלטה שלי 'לא לעטות מסכה' בציבור. בעוד שאני מעריכה את הדאגה של המעריצים שלי ואנשים אחרים, זו בסופו של דבר ההחלטה שלי לבטוח ביקום שישמור עליי ועל המשפחה שלי. אנחנו בסדר. למעריצים שפגשתי לא הייתה שום בעיה ואם הייתה להם, אני הייתי מתרחקת או עוטה מסכה, כי אני מיד מסתובבת עם אחת לטובת אחרים. בסופו של דבר, אני לא חושבת שבריונות היא הדרך לטפל בזה. בבקשה תכבדו את האמונות, הערכים והפרטיות שלנו". רק שגלילה (די ארוכה) בחשבון האינסטגרם של פוקס מגלה שלמעט התמונה עצמה - מדובר בצילום מסך שהועתק לחלוטין מפוסט אחר שלה, כזה שעלה בשנת 2014 ולא קשור בשום צורה למגפה. 

לא מדובר בפעם הראשונה שגולשים מפברקים פוסטים של מפורסמים, בין אם לשם פגיעה במוניטין שלהם או במסגרת הטרלה בלבד, אבל נראה שבמקרה של פוקס השחקנית ממש לא שמחה לגלות שהיא נפלה קורבן לפייק שכזה. שעות לאחר שצילום המסך המזויף החל להכות גלים ברשת, פוקס העלתה סטורי בו כתבה: "מעולם לא יצאתי בהכרזות בנוגע לעטיית מסכות. זה מפחיד איך את יכולה להפוך לוויראלית ושייצלבו אותך על משהו שלא עשית. האינטרנט כל כך *כיף*". 

גם בקיץ האחרון, לאחר שראיון עבר שלה צף מחדש, פוקס נאלצה להעמיד על דיוקם דברים שיוחסו לה. בראיון המדובר, פוקס הוצגה בעודה מספרת על התנהגות בוטה ומינית כלפיה מצדו של במאי "רובוטריקים" מייקל ביי - אך בפוסט שהעלתה לאחר מכן השחקנית הבהירה כי מדובר בדוגמאות "לא משמעותיות" ובחלק מ"מסע ארוך ומייגע". פוקס התייחסה לשתי תקריות ספציפיות: האחת התרחשה במהלך צילומי הסרט "בחורים רעים 2" בבימויו של ביי, בה הופיעה, בעודה בת 15 בלבד, כשהיא רוקדת בביקיני מתחת למפל. השנייה: דיווח לפיו האודישן שלה לסרט "רובוטריקים" כשנתיים לאחר מכן כלל שלב בו התבקשה לשטוף את מכוניתו האישית של ביי. "חשוב להבהיר שנבחנתי ל'רובוטריקים' כשהייתי בת 19 או 20", כתבה, "בשום שלב לא הייתי עירומה או משהו כזה. בכל הנוגע לסיפור האודישן הספציפי הזה, לא הושפלתי בזמנו".