לצד ההערכה הרבה שזכתה לה לאורך השנים בתור מחברת ספרי "הארי פוטר", הסופרת ג'יי קיי רולינג חטפה לא מעט אש בחודשים האחרונים, בעקבות שורת התבטאויות שנתפסו על ידי רבים כטרנספוביות. בעוד רולינג עצמה מסרבת לחזור בה, כמה מהשחקנים שעבדו בצמוד אליה דווקא התנערו מדבריה - וכעת מתברר שגם יוצרי משחק המחשב "Hogwarts Legacy", אחד מני רבים שיצאו מבית סדרת הסרטים המצליחה, מחזירים לה בדרכם.

לפי דיווח של סוכנות הידיעות בלומברג, משחק המחשב החדש מבית האחים וורנר, שמתרחש בעולמות הקסומים של ספרי וסרטי "הארי פוטר", יאפשר למשתמשיו לבחור דמויות טרסנג'נדריות, בצעד שלא רק נחשב כיישור קו עם רבים מאחיו בתחום - אלא גם נתפס כעקיצה ברורה לכיוונה של הסופרת. במסגרת המשחק, השחקנים יוכלו להתאים את סוג הקול של הדמות לאיזו צורת גוף שיבחרו, וכך גם להתאים קול נשי לגוף זכרי - ולהפך. כמו כן, המשתמשים יוכלו להחליט האם יעדיפו שדמותם תיקרא "קוסם" או "מכשפה", החלטה שגם תשפיע על סוג המעונות בהם ישובצו. המשחק, שעתיד לצאת לשוק בשנת 2022, גם יבטל את ההגבלה של פרטי לבוש שונים לדמויות ממגדר מסוים בלבד. 

Getty Images (צילום: Dia Dipasupil; GettyImages IL)
תאהב את המשחק החדש? ג'יי קיי רולינג | צילום: Dia Dipasupil; GettyImages IL

הסערה סביב דבריה של רולינג החלה לאחר שהסופרת טענה בעמוד הטוויטר שלה כי "אדם אינו יכול לקבוע את מינו ומגדרו". דבריה גררו ביקורת רבה, אך היא נשארה בעמדתה וכחצי שנה לאחר מכן התרעמה שוב בחשבון הטוויטר שלה נגד כתבה שכללה את הביטוי "אנשים שמקבלים מחזור", הגדרה כוללת יותר שניסתה להכניס תחתיה גם טרנסג'נדרים ונון-בינאריים, וכתבה בסרקסטיות: "אני בטוחה שהייתה פעם מילה בשביל האנשים האלה", בעודה רומזת כי מדובר בנשים בלבד. 

גם כאן, הביקורות על דבריה של רולינג לא איחרו להגיע, ומעריצים רבים יצאו נגדה, כשחלקם אף מחקו את הקעקועים על גופם שקשורים לסדרה הקסומה. בהמשך, הסופרת נכנסה לוויכוח פומבי עם הקולגה סטיבן קינג, וכמה ממשתתפי "הארי פוטר" - בראשם דניאל רדקליף, הילד שנשאר בחיים בכבודו ובעצמו - גינו את אמירותיה. רולינג, מצדה, המשיכה בשלה, ופרסמה שורת ציוצים בהם השוותה בין טיפול הורמונלי לטרנסים ובין טיפולי המרה. בסוף אוגוסט הסופרת אף הודיעה שתוותר על פרס שהוענק לה מטעם העמותה לזכויות אדם, לאחר שנשיאת העמותה הביעה את מורת רוחה על ההתבטאויות שלה.