בחודש אפריל האחרון משך השחקן דקס שפרד - כוכב "הורים במשרה מלאה" ו"בלגן בבית" - לא מעט תשומת לב כשהודה כי אין לו שום בעיה שבנותיו הצעירות יצרכו סמים פסיכדליים בבוא היום. ההתבטאות של שפרד הייתה מפתיעה לא רק בגלל שהיא די סותרת את תדמיתה הטהורה של בת זוגו והאמא של אותן בנות, כוכבת "המקום הטוב" קריסטן בל, אלא גם בגלל ששפרד עצמו סיפר בעבר רבות על התמכרותו לסמים, ממנה כבר התפכח.

עכשיו, במסגרת וידוי אישי בפודקאסט אותו הוא מנחה, שפרד חשף כי לאחר 16 שנות פיכחות, הוא חווה מעידה של ממש. תחילה, שפרד שיתף כי לא מדובר בפעם הראשונה בה הוא חוזר לסורו, וכי גם לפני שמונה שנים הוא נקלע למשבר. אז, הסיבה לאותה מעידה הייתה העובדה שאביו של השחקן חלה בסרטן, ושפרד סיפר כי הוא נטל בעצמו כמות כפולה מהמרשם שלו למשכך הכאבים ויקודין, כדי להנות מזמן איכות המועט שנותר לו עם אביו.

"אתם יודעים, היה לנו כל כך מעט במשותף וכל כך הרבה חיכוכים", סיפר שפרד, "אבל הדבר הראשון שהיה לנו במשותף, הוא ששנינו פאקינג מכורים, ואף פעם לא השתמשנו יחד. אז ישבנו שם מסטולים והסתכלנו על האגם. וברגע הזה, הרגשתי התרוממות רוח ופשוט הייתי שמח". "זה היה לפני שמונה שנים," המשיך שפרד, "הייתה לי את החוויה הזו. זה הרגיש רע, אמרתי שזה הרגיש רע, ואז המשכתי הלאה וזה היה בסדר".

View this post on Instagram

Today is my husband's 16th sobriety birthday. My daughter woke him up with this sign, and a sketch of the one and only Ronald Weasley(absolutely random, and also perfect). Happy birthday Daxy. Thank you for dedicating your life to the hard and wonderful work of sobriety, so that we could share it with you. Xo K, L & D

A post shared by kristen bell (@kristenanniebell) on

בשלב הזה, בל בעצמה נכנסה גם היא לאולפן ההקלטות - וכשהיא לצדו ותומכת בו שפרד שיתף אודות הנסיגה הטרייה. הכל התחיל בתאונת אופנוע שהשחקן עבר לאחרונה - ולא בפעם הראשונה, שפרד עבר במהלך חייו שבעה ניתוחים שונים בעקבות תאונות שכאלה - בעקבותיה הוא נאלץ להילחם בדחף לצרוך משככי כאבים כדי להקל על הסבל שלו. "אני רוכב הרבה", הסביר שפרד, "אחרי שאני רוכב, אני מרגיש שמותר לי לקחת שני ויקודין בסוף היום, כי אני סובל מכאבים. זה לא מרגיש כל כך מטורף". מכאן, לפי שפרד, הדרך חזרה להתמכרות כבר הייתה קצרה. 

לפני חצי שנה שפרד הבין שיש לו בעיה, וזאת משום שהוא מצא את עצמו הופך "אפל יותר ויותר" בהשפעת הכדורים. "בחודשיים האחרונים אולי... אני לא יודע, אני עליהם כל היום. מותר לי לקחת מהם במינון מסוים כי יש לי מרשם. ואז אני מגדיל את המינון", הודה. הדברים החלו להסתבך כאשר שפרד הסתיר את ההרגל שלו גם משותפתו להנחיית הפודקאסט, מוניקה פאדמן, וכמובן גם מבל עצמה. במהלך הפודקאסט שפרד הכיר בבעייתיות והסביר: "עכשיו אני משקר לאחרים ואני יודע שאני חייב להפסיק, אבל הסבלנות שלי נגמרת כל כך מהר, שעכשיו אני לוקח שמונה כדורים ביום - ואני יודע שזו כמות שיכולה לגרום לנסיגה משמעותית. אני מתחיל לפחד, ואני מתחיל להרגיש מאוד בודד, ויש לי את הסוד הענקי הזה".

לפני שבועיים, כך מתברר, שפרד החליט להיחשף בפני פאדמן, וסיפר לה על החזרה להתמכרות. "אני גורם לך לגסלייטינג (מניפולציה רגשית סמויה, שג"מ) ואני יודע את זה", הסביר, "אני גורם לך להרגיש משוגעת ואני גורם לקריסטן להרגיש משוגעת". שפרד התנצל בפני השתיים, והודה כי הוא מפחד להדרדר עמוק עוד יותר אל תוך ההתמכרות. "אני לא שתיתי בירה במשך 16 שנים ואני לא הסנפתי 'שורה' במשך 16 שנים", סיפר, "הפחד שלי הוא שאם אעשה את זה, זה ייקח שלוש שנים להחזיר את זה לכלוב ואני אולי אמות".