נטלי פורטמן פרסמה היום (שני) סרטון, מספר ימים אחרי שפגשה כמה ממשפחות החטופים בצרפת. בסרטון, שפורסם בעמוד הרשמי של מטה המשפחות, Bring Them Home Now, פורטמן הביעה תמיכה בשחרור החטופים. "הייתי כל כך מזועזעת מהחוויות שבני משפחותיכם נאלצו לעבור ועדיין עוברים היום. אני מצטרפת אליכם בקריאה לקהילה הבינלאומית לסיים את האסון ההומניטרי הזה, אסון הומניטרי רב-לאומי, ולהגן על האנשים והילדים, המבוגרים, כל האנשים, אנשים תמימים שסובלים ברגע זה".

את דבריה פתחה פורטמן בפנייה "לכל המשפחות", והוסיפה: "הייתי מספיק בת מזל להיפגש עם חלקכם באותו יום. אני איתכם, אני בוכה איתכם, אני נוצרת אתכם במחשבותיי ואני מצטרפת אליכם בקריאה הזו להחזיר אותם עכשיו".

View this post on Instagram

A post shared by Bring Them Home Now (@bringhomenow)

ביום שבת בצהריים נפגשה השחקנית, לצד שחקנים ואישי תרבות יהודים-צרפתים, עם נציגי משפחות החטופים. הפגישה, שנמשכה שלוש שעות, התקיימה בצרפת, בסלון דירה שנתרמה למטה המשפחות. נכחו בה שחקן הקולנוע הצרפתי סטפן פרייס, הסופרת הצרפתייה הרבה דלפין הורווילר, הזמרת קרן אן, איש הטלוויזיה ארתור בן זקן ויו"ר הוועד היהודי-אמריקאי באירופה, ה-AJC, סימון רודן.

פורטמן נפגשה עם ישי דן, נציג משפחת דן-קלדרון, ששלושה מבני משפחתה חטופים והסבתא והנכדה, כרמלה ונוי, נרצחו. בנוסף נכחו דודתו של אלקנה בוחבוט, רותי אמיאל, איילת סלע, ששבעה מבני משפחתה חטופים, ואדווה גוטמן, שאחותה תמר הייתה נעדרת ולפני שבוע זוהתה גופתה. בהפגנה בפריז, שבה צעדו רבבות נגד אנטישמיות, הם פגשו את שרלוט גינסבורג, ברנאר אנרי לוי וארתור אסבג, מגיש תוכנית לילית מצליחה בצרפת, שצעדו לצדם בדבוקה אחת.

"את פורטמן פגשתי בכנס בפריז, ישבנו יחד בפאנל ומיד אחריו היא ניגשה אליי והציעה כל עזרה אפשרית", אומרת חברת הכנסת לשעבר אמילי מואטי, אחת ממארגנות המפגש עם השחקנית.