הספר "הארי פוטר" יצא בשנת 1997 ומיד הפך להצלחה עולמית. ועל אף שכבודם של הספרים במקומו מונח, מי שהצליח להפוך את הסיפור על הקוסם הממושקף לסנסציה העולמית שהוא עד היום הוא הסרט הראשון בסדרה, "הארי פוטר ואבן החכמים", שחוגג עכשיו עשרים שנים ליציאתו לאקרנים.

אם התגעגעתם לראות את עולם הקוסמים על המסך הגדול, יש לנו חדשות טובות בשבילכם: לציון המאורע המשמח הסרט הראשון בסדרה יוקרן באולמות הקולנוע של רשת יס פלאנט ובסניף של קולנוע רב חן בתל אביב במהלך חג הסוכות.

לרגל המאורע אולפני וורנר הוציאו עותק מחודש של הסרט באיכות 4K, כך שהמעריצים יוכלו לצפות בו באיכות טובה מתמיד. ואם זה לא הספיק, בנוסף למסך הגדול ולאיכות הגבוהה הסרט יוקרן בליווי של כיסאות זזים, עשן, רוחות ומים, שעלולים אולי לעניין פחות את המעריצים שגדלו עם הסדרה, אך יעניקו חוויה ייחודית לצופים צעירים.

"הארי פוטר ואבן החכמים" הוא הראשון מבין שמונה סרטים שעוקב אחר עלילותיו של הארי פוטר בעולם הקוסמים. הוא יצא לאולמות הקולנוע בשנת 2001 והרוויח עד היום מעל 974 מיליון דולר ברחבי העולם, וזה מבלי לספור את המרצ'נדייז, פארקי השעשועים, המשחקים, הצגת התיאטרון המצליחה ואת הביקורים באולפנים. הסרט האחרון בסדרה, "הארי פוטר ואוצרות המוות חלק 2", הגיע לקולנועים לפני עשור, בשנת 2011 ועקף את הסרט הראשון בהכנסות: הוא הרוויח מעל מיליארד ו-340 מיליון דולרים ברחבי העולם. 

הקרנות הסרט יתקיימו במהלך חול המועד סוכות בימים רביעי, חמישי ושבת באולמות יס פלאנט ובקולנוע רב חן דיזנגוף