האם מארוול מתקמצנים? על פי הוגו וויבינג, שגילם את דמות הנבל הגולגולת האדומה ב"קפטן אמריקה", נשמע שלמרות שמדובר בפרנצ'ייז הסרטים הרווחי בעולם, כשזה נוגע למשכורות של השחקנים - הם לא תמיד נדיבים. הדמות של הגולגולת האדומה הופיעה שוב בשני סרטי "הנוקמים" האחרונים ("מלחמת האינסוף" ו"סוף המשחק"), אבל הפעם מי שלוהק לגלם אותה היה רוס מרקוונד, שהקרדיט המוכר ביותר שלו הוא מהסדרה "המתים המהלכים".

"אהבתי לשחק את הגולגולת האדומה - זה היה ממש כיף", אמר השבוע וויבינג בראיון לטיים אאוט לונדון. "כולנו היינו מחויבים לחתום על חוזה לשלושה סרטים. הנחתי שהגולגולת האדומה לא יחזור בשאר הסרטים של קפטן אמריקה, אבל שאולי הוא כן יופיע ב'הנוקמים'. אבל עד שהגיע הזמן לצלם את הפרק, הם נפטרו מהחוזים שסגרנו בעבר והציעו לי הרבה פחות כסף, ועוד בשביל שני סרטים. וזה אחרי שכשחתמנו על החוזים הראשונים ההבטחה הייתה שהמשכורת רק תגדל בכל פעם. הם אמרו לי 'זו רק הקלטה קולית, זה לא ביג דיל'. מצאתי את המשא ומתן איתם דרך הסוכן שלי ממש בלתי אפשרי".

וויבינג, שמלבד תפקידו ב"קפטן אמריקה" (והופעתו בסרטי "שר הטבעות"), מוכר גם כסוכן סמית מסדרת סרטי "המטריקס", לא יחזור גם לדמות הזאת בסרט "המטריקס 4" אבל מסיבות שונות לחלוטין. ''המטריקס זה סיפור מאוד שונה", הוא אמר בראיון. "זה חבל אבל הייתי לי הצעה לתפקיד אחר במחזה שהגיעה לפני 'המטריקס', אז ידעתי ששניהם קורים אבל לא ידעתי מה התאריכים. חשבתי שאני אוכל לעשות את שני הפרויקטים ולקח לי שמונה שבועות לנסות לסדר את התאריכים ולהבין שהם לא יעבדו. הם ימשיכו בלעדיי". כזכור, בחודש אוגוסט אישרו הבמאיות/תסריטאיות לנה ולילי וואשובסקי שבכוונתן לחזור לסרט רביעי בסדרת סרטי האקשן המצליחים, ודווח גם כי קיאנו ריבס צפוי לשוב לתפקיד ניאו.

התפקיד שוויבינג ויתר על "המטריקס" עבורו הוא במחזה החדש של טוני קושנר ("מלאכים באמריקה"), שנקרא "הביקור" ומבוסס על המחזה "ביקור הגברת הזקנה". הוא צפוי לעלות בבוכה בסוף ינואר בלונדון ולרוץ עד אמצע מאי.

View this post on Instagram

A post shared by Hugo Weaving | RS (@hugoweaving_rs) on