פערי גילים בין בני זוג על המסך זה ממש לא דבר נדיר, במיוחד כשמדובר על זוגות בהם הגבר מבוגר מהאישה. במקרים מסוימים, הגבול הדק בין - נניח - הפרש 10 שנים להפרש של 15 שנים, הוא זה שהופך את התפיסה הציבורית של אותה זוגיות מצולמת ממקסימה ללא-בריאה מהיסוד, וסרטים רבים כבר חטפו ביקורות בעבר על הייצוג הבעייתי והנורמליזציה של פערי גילים. זה קרה, למשל, עם הסרט "אופטימיות היא שם המשחק" בכיכובם של ג'ניפר לורנס (שהייתה בת 23) ובראדלי קופר (שהיה בן 39); "גוף שלישי" בכיכובם של אוליביה ווילד (שהייתה בת 29) וליאם ניסן (שהיה בן 61); "קסם לאור ירח", בכיכובם של אמה סטון (שהייתה בת 25) וקולין פירת' (שהיה בן 53); וזה רק על קצה המזלג.

עכשיו, זוג קולנועי נוסף בעל הפרש גילים ניכר מעורר מחלוקת אמיתית, כאשר גולשים רבים זועמים על סרט חדש בכיכובם של זנדאיה ("אופוריה") וג'ון דיוויד וושינגטון ("טנט"), מחמת העובדה שהשניים מגלמים זוג בסרט, ובחיים האמיתיים מפרידות ביניהם לא פחות מ-12 שנים.

הסרט, בשם "מלקולם ומארי", יגיע לנטפליקס בפברואר הקרוב וכבר סומן כהבטחה גדולה, כאשר הוא סימן את השחקנים הראשיים כמועמדים פוטנציאליים לפרס האוסקר הנחשק. אבל עכשיו, הוא נמצא במרכז השיח ברשת דווקא מהסיבות הלא נכונות: הטריילר לסרט שוחרר בשבוע האחרון, ומאז - הוא נמצא במוקד מתקפת הגולשים, כאשר הוא סופג לא מעט טענות בימים האחרונים מגולשי טוויטר שמשוכנעים כי הבדל הגילים בין זנדאיה (24) לוושינגטון (36) גדול מדי, וכי אסור לנרמל יחסים כאלה על המסך.

גולש אחד כתב, "אני ממש אוהב את זנדאיה אבל הייתי רוצה שהם ילהקו מישהי מבוגרת יותר לדמותה של מארי. יש פער של 12 שנים בין זנדאיה לבין ג'ון, ו... אולי זה חלק מהסיפור. אבל..." גולשת אחרת הביעה את דעתה, וכתבה ש"הפער של 12 השנים בין זנדאיה לג'ון דיוויד וושינגטון לא מרגיש לי נוח". גולשת נוספת שיתפה, "פער הגילים מפריע לי". גולש נוסף כתב כי "פער הגילים ממש קריפי", ואחד אף כינה אותו "מטריד". עוד גולשת טענה: "בכל התפקידים שלה היא מגלמת תיכוניסטית, וכשהיא יחד עם ג'ון דיוויד וושינגטון רואים את הבדל הגילים בבירור. זה היה הולם אם הכוכב לצד זנדאיה היה בשנות ה-20 לחייו". 

גולשת נוספת הסבירה יותר בפירוט מהו שורש הבעיה: "אני יודעת שאנחנו אובים את זנדאיה אבל אנחנו עדיין יכולים להתבונן באופן אובייקטיבי על האופן בו הוליווד כופה עלינו את זה שהפרשי גילים במערכות יחסים זה נורמלי לחלוטין. מיד מצאתי את פער הגילים בין הכוכבים למרתיע. לא צריך לנרמל פער של 12 שנה". יש לציין שטענות הגולשים מתייחסות לפער הגילאים בין *השחקנים* ולא בין *הדמויות*, שכן גילאי הדמויות לא צוינו בטריילר החדש. יכול מאוד להיות שאמנם גילה של זנדאיה הוא 24 אך היא תגלם בסרט בחורה מבוגרת יותר, או שלחילופין וושינגטון יגלם בחור מתחת לגיל 36. ואם עידו ברטל גילם ב"שעת נעילה" בחור בן 21, אז כנראה הכל אפשרי.

הסרט המדובר עוסק במלקולם, יוצר קולנוע צעיר (וושינגטון) בערב שאמור להיות בין המאושרים בחייו: הוא חוזר הביתה עם זוגתו התומכת מארי (זנדאיה) לאחר הקרנת בכורה חגיגית של סרטו, כשהוא מצפה למה שאמור להיות הצלחה גדולה בקרב המבקרים והן בקופות. אך בהמשך הערב, מתברר כי לא כל הנוצץ זהב - וגילויים מהותיים על מערכת היחסים של השניים מתחילים לצוף אל פני השטח. הסרט, כאמור, כבר הפך למועמד מרכזי לאוסקר בקרב המהמרים.