לא כולם מסכימים על איכויות המשחק של טום קרוז, אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שהשחקן לוקח את העבודה שלו ברצינות תהומית ומתמסר כולו לכל תפקיד ותפקיד. ג'רי ברוקהיימר, אחד ממפיקי הסרט "אהבה בשחקים: מאווריק" - סרט ההמשך ללהיט משנת 1986 - חשף לאחרונה בראיון כי קרוז לא רק מעמיד את עצמו בסטנדרטים גבוהים במיוחד, אלא מצפה גם משאר חבריו לקאסט לעמוד בקצב שלו.

"אהבה בשחקים", כידוע, עוסק בטייסים של מטוסי קרב בחיל האוויר האמריקאי, וקרוז דרש שהאימונים שהשחקנים יעברו יהיו אמיתיים ככל האפשר, כולל התמודדויות עם שינויים בכוח הכבידה, אימונים הכוללים הישרדות בתנאים קשים ובסביבה מימית, ואפילו תרגילי היחלצות מעינויים ושבי.

"הוא העביר את השחקנים שגרת ארוכה ומתישה של אימונים במשך יותר משלושה חודשים", סיפר ברוקהיימר, "כדי שהם יוכלו להתמודד עם כוח הג'י כשמציבים אותם במטוסי F-18 ו-A18. זה היה קשה מאוד עבור השחקנים הצעירים האלה, משום שהם גם נאלצו לעבור אימוני הישרדות במים שבמהלכם העיניים שלהם היו מכוסות והם נזרקו למיכל מים כשהם הפוכים, ונאלצו למצוא דרך להיחלץ ממנו בכוחות עצמם". 

קרוז חוזר בסרט לנעליו של מאווריק, ולצדו יופיע גם ואל קילמר בתור אייס, אבל השחקנים בסרט הם בחורים צעירים יותר, כמו מיילס טלר ("וויפלאש") שיגלם את בנו של גוס מהסרט הראשון, ג'ייק פיקינג ("הוליווד"), גלן פאוול ("מאחורי המספרים") ומני ג'סינטו ("המקום הטוב"). למרות הפרשי הגילאים, ברוקהיימר טוען כי קרוז בן ה-57 לא ממש הסתפק בצפייה בשחקנים הללו מרחוק, אלא השתתף איתם באימונים בעצמו: "הם אמרו לי שהוא עשה את כל מה שהוא דרש מהם לעשות, כאילו הוא בן 22. הוא עד כדי כך נחוש".

כמו כן, שמועות נוספות טוענות כי קרוז שילם מכספו האישי כדי שכל השחקנים בסרט יעברו שיעורי טיסה, רק כדי שיוכלו לחוות את החוויה של לגלם טייסים במלואה. קרוז, כך נראה, מעוניין שסרט ההמשך ייראה אותנטי ככל האפשר, וזאת משום שהסרט הראשון נחשב למדויק ומקיף בכל הנוגע לתיאור החוויה של טייסי קרב בשנות ה-80. 

לצורך כך, ביקש קרוז מהבמאי, ג'וזף קוסינסקי, לפתח שיטת צילומים חדשה עבור צילום של שוטים רחבים ואופקיים: "טום הוא טייס, אז הוא יכול להטיס את כל מה שהיה לנו בסרט", סיפר ברוקהיימר, "מהליקופטרים עוד מטוסים פרטיים ומטוסי פרופלור. בסרט הראשון שמנו את כל השחקנים במטוסי F-14 אבל הצלחנו להשתמש רק בצילומים שלו משום שכל השאר הקיאו. בסרט הזה שמנו חמש מצלמות בקוקפיט, כך שהשחקנים היו צריכים גם לשחק וגם לדעת מתי להדליק את המצלמה ואיפה נמצאת השמש כדי שזה יתאים לשוט הקודם. היה להם הרבה מה לעשות בקוקפיט. טום נתן את כל התדריכים ואת כל התדרוכים שלאחר הצילומים, יחד עם טייסים אמיתיים מחיל האוויר". 

"אהבה בשחקים: מאווריק" היה אמור לעלות בישראל ב25 ביוני, אך כמו סרטים רבים נדחה גם הוא בגלל התפרצות הקורונה. כעת, הסרט צפוי לצאת לאקרנים בארה"ב ב-23 בדצמבר.