בסוף השבוע שעבר, יצא כוכב הילדים סבסטיאן אטייה מביתו במקסיקו - ולא חזר אליו בחיים. אטייה, זמר ושחקן שהשתתף במספר סדרות מצליחות שהופקו בערוץ Disney Channel Latin America - גרסה ייעודית של ערוץ דיסני לקהל הלטיני, המייצרת ומשדרת תכנים בספרדית ברחבי אמריקה המרכזית והדרומית - היה בן 24 במותו. כשבוע לאחר מותו של אטייה ולאחר סדרת בדיקות שביקשו לקבוע את סיבת המוות, פרסמה הדוברת של השחקן הצעיר הודעה רשמית מטעמה ומטעם משפחתו של אטייה.

"אני מפרסמת את הפוסט הזה לבקשת משפחתו של סבסטיאן, כי אין להם איך לעשות את זה בפרופיל ציבורי", כתבה הדוברת כריסטינה צ'פארו. "אנחנו מודיעים רשמית שסבסטיאן מת כתוצאה מהתקף לב שקרה לו בזמן אחד מאימוני הכושר שעשה… הוא היה בבריאות מצויינת, והאירוע הנוראי הזה ממוטט אותנו. סבסטיאן אהב את עבודתו, ותמיד התכונן והתאמן כדי לתת את המיטב. אנחנו רוצים להודות מעומק ליבנו לאינספור מחוות האהבה שאנחנו מקבלים ברגעים קשים אלה".

אטייה, יליד מקסיקו סיטי, נדד עם משפחתו ברחבי דרום אמריקה והתגורר בארגנטינה במהלך ילדותו. אהבה נוספת שליוותה אותו מגיל צעיר היא האהבה לכדורגל, מה שהתבטא גם בתפקיד המפורסם ביותר שלו - לורנזו גווארה בסדרה המצליחה "וואנס" (Once, נכתב כ-O11CE בשידורי הטלוויזיה האמריקה הדרומית) מבית דיסני, שעוסקת בקורותיהם של תלמידים צעירים באקדמיית כדורגל יוקרתית. אטייה השתתף ב-180 פרקים בסדרה, ששודרה לאורך ימי השבוע, וכאמור, ברחבי האמריקה הדרומית בשנים 2017-2019. אטייה הקליט גם שני שירים - אחד מתוך פסקול "וואנס", והשני יועד להיות סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה, בתקווה להפוך גם לזמר ויוצר.

על סט הצילומים של "וואנס" פגש אטייה גם את אגוסטינה פאלמה, ששיחקה בסדרה את דמותה של מרטינה. השניים היו במערכת יחסים רומנטית שנמשכה יותר משנה, ונפרדו במהלך 2019. פאלמה שמרה על שתיקה במשך מספר ימים, ובמהלך סוף השבוע האחרון פרסמה פוסט פריטה מאטיין, שכלל רצף תמונות זוגיות שלהם, וכיתוב ארוך בו אמרה, בין השאר: "אף אחד לא יכול להבין את האהבה שהייתה לנו יותר מאיתנו… לא משנה איזה תווית תרצו לשים עליה. אנחנו נשמות תאומות - ולא במקרה. לימדנו אחד את השני כל כך הרבה דברים בארבע השנים האחרונות האלה, בהן החיים קיבצו אותנו וגם הפרידו בינינו, לפני שנה, מסיבה שלא נדע להסביר… היית אמן גדול, שחקן, זמר, סופר, משורר, מוזיקאי, עם כל כך הרבה פרויקטים בראש וחלומות. אני רוצה לחלוק עם העולם את כל מה שלימדת אותי".

View this post on Instagram

Sebas. Nadie puede entender el amor que tuvimos más que nosotros. Campañeros, amigos, novios, ex novios, no importa la etiqueta que se quiera poner. Somos almas conectadas y no por casualidad. Nos enseñamos tantas cosas en estos últimos cuatro años, donde la vida nos juntó por algo, y también nos separó, hace ya un año, por otra razón que no sabremos explicar. Hoy me quedan experiencias vividas, recuerdos, fotos, frases, poemas, cosas escritas, libros escritos por nosotros y tantas cosas en mi memoria! Serás por siempre un ser de luz para todos los que te conocimos y los que no también! Siempre con esa sonrisa pícara y dejando tanto arte y amor en el camino. Tú música seguirá viva, tus poemas se leerán, tus versos se escucharán! Eras un gran artista, actor, cantante, escritor, poeta, músico, con tantos proyectos en mente y sueños. Tengo ganas de compartir con el mundo todo lo que me enseñaste! Te fuiste feliz, pleno y eso es lo que hoy me da fuerzas. Tienes dos libros enteros escritos, así que no me queda nada por escribir aquí! Algún día todo eso saldrá y podrán leer cada palabra que te escribí, cada palabra que me escribiste y lo que creamos juntos! Me enseñaste a ser una MUJER VALIENTE ( y me lo seguís enseñando). Me enseñaste también a transformar el dolor y eso es lo que haré, transformar el dolor en gratitud por todo lo que compartimos. Siempre nos recordábamos esto: ir por lo que queremos, soñar alto y hacer todo para conseguir cumplir nuestras metas sin miedo! Y eso haré leoncito! ✨ eres ser de luz Sebas por siempre ✨ Gracias a cada persona que me escribió, gracias a mi familia y amigos porque sin ellos no podría sostener esta tristeza. Gracias a nuestros fans que me escribieron cartas hermosas y me mandan sus cariños! Y a cada personita que esté sufriendo su pérdida les digo que aquí estoy, que estamos juntos en esta pérdida tan grande, cada cosa, pensamiento, frase, canción que dejó me da fuerzas y se las voy a compartir! @sebastian_athie #sebastianathie

A post shared by Agustina Palma (@palmaagustina) on

חברים נוספים ספדו לאטייה, בהם הקולגות מערוץ דיסני. השחקן סנטיאגו סטייבן תיאר את אטייה כ"האדם הכי שמח שכנראה פגשתי בכל חיי. הוא תמיד היה חבר טוב וחלק מהקבוצה", והקולגה מהסדרה "וואנס", השחקנית פאוליה וטרנו, כתבה בחשבון האינסטגרם שלה: "קשה לי מאוד לעכל את זה. אני לא יכולה להיפרד מחבר. כנראה שהעולם הזה לא היה מוכן לאדם מיוחד כמוך". זאת בנוסף להודעות רבות דומות שפורסמו על ידי שותפיו של אטייה ליצירה, וכן עשרות פרסומים בחשבונות מעריצים של "וואנס", שנפרדו מאחד הכוכבים הגדולים של הסדרה.