ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הצטלם בשבוע שעבר בלבוש הינדי מסורתי לרגל חגיגות חג הדיוואלי בעיר אוטווה בקנדה. המנהיג החתיך פירסם את התמונה בטוויטר וכתב "דיוואלי מובארק", שילוב של שם החג ההינדי וברכה בערבית, שמקובלת לחגים מוסלמיים. הטעות חסרת הרגישות השתלבה טוב עם התחפושת האוריינטלית שעטה, וכל האירוע גרר ביקורת רבה ברחבי הרשת.


מעבר לבורות התרבותית, אנחנו כמובן התעניינו יותר בלבוש המסורתי, שנראה מגוחך לחלוטין על טרודו והזכיר לנו רגעים נוספים בהם ביקורים של ראשי מדינות בתרבויות זרות גרמו לרגעי מבוכה מתועדים. אז כדי שטרודו לא ירגיש לבד במערכה, החלטנו לאגד את כל הרגעים הכי מביכים של מנהיגי העולם בשנים האחרונות, כי אתם יודעים מה אומרים על חצאי נחמות.

טרודו והדיוואלי: טייק ראשון

זאת לא הייתה הפעם הראשונה שטרודו משתתף בחגיגות הדיוואלי, כשבשנת 2013 הוא אף הגדיל לעשות והוסיף לתלבושת המסורתית גם בנדנה אדומה שגנב כנראה מאקסל רוז. טרודו אמנם נחשב ללארד שבמנהיגי העולם, אבל גם לו לא היה סיכוי לצאת עם האאוטפיט המטופש בכבוד.


 

ג'ורג' בוש רוקד באפריקה

ג'ורג' בוש לא היה נשיא מי יודע מה, אבל מה שבטוח - הוא ידע להרים. נראה שבכל שנות נשיאותו, רגעי האושר היחידים הגיחו באותם טקסים רשמיים שמביכים את שאר המנהיגים. לכבוד יום המודעות למלריה באפריקה, בוש אירח קבוצת רקדנים אפריקאים מסורתיים. למראה רוח החג והאווירה הצבעונית, ג'ורג'י המתוק לא יכול היה להתאפק והצטרף לריקודים בחדווה מלבבת. מי חשב שיום אחד נתגעגע אליו כל כך.

טראמפ לוחץ ידיים כמו גבר

תסביך הגבריות של נשיא ארה"ב הוביל אותו להרבה מעשים מפוקפקים, כמו התרברבות בהטרדות מיניות והתפרצות לחדר ההלבשה בתחרות מיס יוניברס. אך בין כל הרגעים טורדי המנוחה, רגשי הנחיתות של האיש והבלורית הובילו גם לכמה רגעים מצחיקים במיוחד: בפגישותיו עם מנהיגים אחרים, טראמפ נוהג לתקוף אותם עם לחיצת יד חזקה וארוכה במיוחד, כדרך מוזרה להפגין את עוצמתו ואונו הגברי. נשיא צרפת עמנואל מקרון הגיע מוכן לתכסיס הילדותי, והתוצאה הייתה אחת מלחיצות היד המביכות והכושלות שיצא לנו לראות.

פוטין צד בלי חולצה

נשיא רוסיה ידוע גם הוא באובססיה המביכה להפגנת גבריותו באופן מוגזם. הנטייה הזאת, בצירוף חוש טעם בעייתי במיוחד, גרמו לו לפרסם סדרת תמונות בהן הוא צד, שוחה ורוכב על סוסים ללא חולצה. לא ברור אם בקרב ציבור בוחריו התמונות חיזקו את הדימוי החזק שלו, אבל לשאר העולם זה נראה כאילו המנהיג הרוסי הצטלם לעטיפה של רומן הומו-אירוטי זול במיוחד.

ולדימיר פוטין
כריכת רומן הומו-אירוטי או נשיא רוסיה? | צילום: ap

לחיצת היד המוזרה של אובמה

הנשיא הראשון בליבנו תמיד ידע להתאים את עצמו לכל סיטואציה, וקשה למצוא רגעים בהם התלבש או התנהג באופן מביך. זה לא שהוא לא נתקע באותם אירועים לא נעימים, אבל אובמה כל כך קול שהוא גרם לכל רגע מטופש להפוך לחינני. אבל גם הפאסון הבלתי שביר של ה-BFF של ביונסה לא עמד מול נשיא קובה, ראול קסטרו, שהחליט משום מה לתפוס את ידו של אובמה ולנער אותה באוויר בהתלהבות, בלחיצת היד הכי מוזרה שראינו (טוב, אולי אחרי זאת של טראמפ ומקרון).

ביבי ומודי טובלים רגליים

במהלך ביקור רשמי בחוף אולגה, הפשילו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלת הודו נרנדרה מודי את המכנסיים, וטבלו את אצבעותיהם במים. הרגע המביך זכה לשלל בדיחות ועקיצות, אך אנחנו מצדנו שמחים שביבי, מי שלעתים קרובות נראה כאילו בידודו הפוליטי והתקשורתי רק הולך ומקצין, סוף כל סוף מצא לו חבר לשכשך איתו רגליים ולנוח קצת מעול חייו הקשים והתובעניים.

קייט והישבן המאורי

קייט והנסיך וויליאם אולי החדירו לבית המלוכה את השיק שאבד לו מאז מותה הטראגי של הנסיכה דיאנה, אך כל החינניות והאצילות של קייט לא עזרה לה בביקור בניו זילנד, כשנאלצה לברך חבורת רקדנים מאורים חשופי ישבן. התמונה של הנסיכה והישבן הפכה ללהיט מיידי, והובילה לגל ספקולציות ותהיות האם קייט בוחנת את הישבן המקועקע. לא היינו ממהרים לפרק את הזוג המלכותי בגלל מאורי מסוקס אחד, אבל המבט של קייט מרמז שאולי בכל זאת יש לוויליאם סיבה לדאגה.mako תרבות בפייסבוק