במהלך השנה האחרונה, דור חדש גילה את "הטופ מודל הבאה", שהפכה להיות אחת הסדרות הבינג'יות ביותר של ימי הסגר. החזרה לריאליטי של טיירה בנקס בעידן שהוא קצת יותר פוליטיקלי קורקט שפכה אור אחר על התוכנית, ולא באופן חיובי - ולא מעט רגעים מימים עברו שנתפסו כנורמליים, עוברים כעת כמטרידים במיוחד. הרשתות התמלאו בתלונות: למה טיירה מנסה להכריח דוגמנית לסגור את הרווח בין השיניים? למה טיירה מביישת דוגמנית על כך שהיא עובדת כחשפנית? למה טיירה מפיקה צילומים בהן הדוגמניות נדרשות לשנות את צבע העור והגזע שלהן?

במקביל לתגובות של הצופים למה שנראה על המסך, התחילו גם לצוץ עדויות מאחורי הקלעים של משתתפות עבר בריאליטי המצליח. האחרונה שהחליטה לדבר על מה שעברה בזמן הצילומים היא ליסה דאמטו, שהשתתפה בעונה 5 וזכתה בעונה 17, עונת האול-סטארז. בסרטון חדש שהעלתה לרשתות החברתיות, דאמטו פנתה ישירות לבנקס, ואפילו תייגה אותה.  "השתמשתם בטראומת הילדות שלי. זה כל כך דפוק וזה שבר לי את הלב, איך יכולתם לעשות לי את זה?", אומרת דמאטו בסרטון, וממשיכה בפנייה לטיירה. "אני לא יודעת איך את ישנה בלילה, כי את יודעת את הטראומה שאמא שלי גרמה לי. איך את ישנה בלילה בידיעה שאת מענה נערות עם הטראומה שלהן למטרות רווח?".

דמאטו משלבת בסרטון גם קטעים מעדויות של מתמודדות אחרות, כמו ג'ינה טרנר מעונה 24 שדיברה על החוויה השלילית שלה בצילומים בסרטון ב-2019 ואנג'לי פרסטון, מי שהייתה הזוכה המקורית של עונת האול-סטארס בה זכתה דמאטו. על העונה הזאת היא אומרת: "אף פעם לא תמכת בי. טוב, נתת לי לזכות באול-סטארס אבל זאת הייתה הזכייה הכי מוכתמת בדם, זה היה דוחה מה שעשיתם שם". באמירתה, היא מתייחסת לכך שהגמר צולם מחדש איתה כזוכה, זאת לאחר שהזכייה נלקחה מפרסטון בטענה שהיא לא הסגירה את העובדה שהיא עבדה בתעשיית המין לפני הצילומים. אותו מהלך, מיותר לציין, עורר לא מעט ביקורת בפני עצמו. 

בסרטון, דמאטו מזכירה גם את הספר שכתב ג'יי מנואל, שהיה חברה הקרוב של טיירה במשך שנים ועבד כמנהל הקריאייטיבי של ההפקות בעונות הראשונות של הריאליטי. לאחרונה, במסגרת קידום הספר העלילתי שמבוסס על החוויה שלו ב"טופ מודל", מנואל העלה לאינסטגרם סדרה של שיחות בלייב עם מתמודדות מהתוכנית, ובעוד הוא נזהר במילותיו, הוא גם חשף לא מעט מההתנהלות הבעייתית מאחורי הקלעים ברמה האישית והמקצועית, והבטיח שבספר יש עוד אנקדוטות שמבוססות באופן רופף יותר או פחות על מקרים שקרו על הסט.

View this post on Instagram

A post shared by ⠀⠀ ☀️Lisa D’Amato (@lisa_damato)