הקלישאה גורסת שמאחורי הקלעים, משחק בסרטים הוליוודיים הוא הרבה פחות זוהר משנראה, ובמקרים מסוימים מדובר במלאכה משעממת או אפילו מגעילה. מקרה מגעיל שכזה - ובעצם, מגעיל יותר מרוב המקרים האחרים ששמענו עליהם עד כה מפי שחקנים - קרה לנעמי וואטס ("ג'יפסי", "הבלתי אפשרי") בזמן שצילמה את הסרט החדש שלה, "פינגווין בלום".

בסרט, המבוסס על ספר אוטוביוגרפי באותו השם מאת קמרון בלום, מגלמת וואטס את סם בלום, גולשת נמרצת ואמא לשניים שמהווה את עמוד השדרה של משפחתה. בעקבות תאונה, סם מאבדת חלק מהיכולות המוטוריות שלה, מה שמאלץ אותה לעבור תקופה מזורזת של החלמה רגשית, ומכריח את בני משפחתה להתאים את עצמם מחדש לחיים בחברת אדם בעל מוגבלות פיזית. בן זוגה של סם (אותו משחק אנדרו לינקולן, כוכב "המתים המהלכים") מוצא ליד ביתם ציפור עקעק פצועה, ומשפחת בלום מחליטה לאמץ אותה. הם מעניקים לה את השם פינגווין, ומחליטים לסעוד אותה יחד עד שהציפור תחלים ואיתה, בתקווה, גם אם המשפחה. וכל זה נשמע מרומם נפש ומרגש, אך הצילומים בחברת העקעקים התגלו כפרויקט לא פשוט עבור יוצרי הסרט ושחקניו.

בראיון למגזין האוסטרלי "דה אייג'", סיפרה ווטס על תקרית מבחילה למדי מצילומי הסרט: ווטס הצטלמה כשאחת הציפורים - מספר עקעקים "שיחקו" בסרט את פינגווין, וזאת כדי להבטיח ששום בעל חיים לא יותש או ייפגע בצילומים - עומדת על ראשה, והציפור עשתה את צרכיה על ראשה של השחקנית. "זה היה מוקדם יחסית, אולי אפילו ביום הראשון, ועדיין התרגלתי לתחושה של ציפורים שהולכות עליי", סיפרה ווטס. "הציפור עמדה לי על הראש ו(שובל ההפרשות) שלה טפטף כל הדרך במורד הפנים שלי ואז, אלוהים, זה נכנס לי בחמימות לתוך הפה. זאת הייתה חוויה פשוט נוראית".

ווטס כיהנה גם כמפיקה של הסרט, וזאת אחרי שקראה את הספר עליו הוא מבוסס לילדיה והתאהבה, לטענתה, בסיפור של משפחת בלום. גם כמפיקה היא גילתה הבדלים בין העבודה עם בני אדם לעבודה עם בעלי חיים וסיפרה: "(כמפיקה) את מתחילה לדאוג כשהזמן אוזל והשמש שוקעת או דברים כאלה", אמרה. ווטס סיפרה גם אילו משפטים מצאה את עצמה אומרת כמפיקה, כשהבינה שהציפורים ממושמעות יותר מהשחקנים האחרים שעל הסרט - "קדימה, בואו נזוז ולא נאבד את האור", נזכרה, "הציפורים עושות פה קסם בפינה ואנחנו מפספסים את זה!".

"פינגווין בלום" בוים על ידי במאי הטלוויזיה האוסטרלי גלנדין איווין, וצולם במהלך חודשי הקיץ של 2019. הוא הוקרן לראשונה בחודש ספטמבר האחרון כחלק מהמהדורה המקוונת של פסטיבל הקולנוע טרייבקה וזכה לביקורות מעורבות - משחקה של ווטס בסרט זכה לשבחים, אך המבקרים טענו גם כי מדובר בסרט שמאלצי למדי. נטפליקס רכשה את זכויות ההפצה העולמיות של הסרט, והוא עלה בטריטוריות מסוימות כבר בסוף השבוע האחרון. לישראל הוא יגיע ב-27.1.