צילומים יכולים להיות חוויה אינטנסיבית עבור כל שחקן, אבל עבור קארי מאליגן, הצילומים לסרט "החפירה" הותירו צלקות - פיזיות. הסרט החדש, שצפוי לעלות בנטפליקס בסוף השבוע הבא, מספר על ארכיאולוג (רייף פיינס) שבעת חיפושיו אחר ספינה עתיקה נקלע למפולת סלעים ונקבר מתחתיה. באחת הסצנות, דמותה של מאליגן צריכה לחלץ את דמותו של פיינס מתוך מפולת הסלעים הזו, ומתברר שמתחת למפולת לא שכב פעלולן, אלא פיינס בעצמו.

"זה באמת היה רייף, בכל טייק, והוא באמת היה קבור מתחת לכל האדמה הזאת", הסבירה מאליגן בריאיון למגזין Total Film. "עדיין יש לי צלקות מתחת לפרקי האצבעות שלי, ושריטות. כולנו חשבנו לעצמנו - 'אנחנו חייבים לחלץ את רייף!' זה היה מזעזע, הפה והאף שלו היו מכוסים". מאליגן, שהייתה מועמדת באוסקר על תפקידה ב"לחנך את ג'ני", מופיעה כעת גם בסרט "אישה צעירה מבטיחה", וגורפת על הופעתה בו שבחים.

פיינס, שהיה מועמד לאוסקר על הופעותיו בסרטים "רשימת שינדלר" ו"הפצוע האנגלי" וידוע גם בתור וולדמורט בסדרת סרטי "הארי פוטר", הרגיע את הרוחות והסביר: "זה לא שנמחצתי ע"י האדמה, אבל אני זוכר שפשוט היה לי ממש קר בגלל שמסביבי היו כל האדמה, החימר והעפר הלחים האלה. יותר נלחצתי מהמחשבה שהם לא יידעו איפה הפנים שלי ופשוט יעיפו לי אגרוף בטעות". 

"החפירה", אגב, מבוסס על סיפור אמיתי. פיינס בן ה-58 מגלם את הארכיאולוג באזיל בראון, ומאליגן - בת 35 - מגלמת את אדית' פריטי, הבעלים של האדמה בה הוא חופר. באזיל בראון האמיתי, לעומת זאת, היה בן 51 כשהתרחש האירוע שמתואר בסרט, בעוד פריטי הייתה בת 56. כך, ובניגוד לנתונים ההיסטוריים, הוחלט ללהק לתפקיד של אישה בגיל העמידה שחקנית צעירה, ולתפקיד של גבר שבחיים האמיתיים היה צעיר ממנה, נבחר גבר שמבוגר ממנה בכשלושים שנה. "החפירה" היה אמור לצאת לאקרנים כמו כל סרט רגיל, אבל לנגיף הקורונה תכניות אחרות, ולכן הוא יופץ בנטפליקס בסוף השבוע הבא.