ביום שלישי האחרון, אחרי שנים של המתנה, דיסני סוף-כל-סוף פרסמו טריילר ראשון ל"קרואלה", סרט המשך - הפעם עם שחקנים בשר ודם - ל"על כלבים וגנבים" ("101 כלבים דלמטיים"), שיתמקד בדמותה של הנבלית קרואלה דה-ויל (אמה סטון). מעריצי דיסני, וחובבי קולנוע בכלל, כבר היו נואשים לכל טיפת אופטימיות שתקרב אותם אל עבר החזרה המיוחלת לאולמות - ולפי הנתונים שדיסני מפרסמת כעת, מתברר שמדובר בקבוצת אנשים לא קטנה בכלל.

בעוד שהטריילר הרשמי של "קרואלה" ביוטיוב מתקרב אל רף 10 מיליון הצפיות, הנתונים הפנימיים של דיסני, שמסתמכים גם על צפיות ביתר הפלטפורמות, מצביעים על כך שהטריילר זכה ללא פחות מ-71 מיליון צפיות ב-24 השעות הראשונות שלו באוויר. המספרים האלה לא רק מרשימים בפני עצמם, בטח כשמדובר בסרט שיוצא בעיצומה של מגפה עולמית, אלא גם גבוהים יותר מהנתונים אליהם הגיעו סרטים אחרים, שיצאו לפני הקורונה. כך, למשל, "מליפיסנט: אדונית הרוע", שיצא בשנת 2019, זכה ל61.7 מיליון צפיות ביממה הראשונה שלו באוויר, בעוד גרסת הלייב-אקשן של "אלאדין" נאלצה להסתפק ב-60.8 מיליון צפיות. מנגד, גרסאות הלייב-אקשן של "מלך האריות" ו"מולאן" זכו לנתונים גבוהים עוד יותר, ורשמו 224 ו-175 מיליון צפיות, בהתאמה.

למרות ההייפ, ל"קרואלה" יש גם בעיה אחת להתמודד איתה: ארגון PETA (אנשים למען יחס מוסרי לבעלי חיים) פרסם הודעה בה הוא קורא לדיסני לעודד, במקביל לקידום הסרט, אימוץ כלבים. הסיבה לאותה קריאה היא ניסיון העבר העגום בכל הנוגע ל"על כלבים וגנבים", לאחר שבשנות ה90 - עם יציאת "101 כלבים וגנבים" בכיכובה של גלן קלוז - צופים רבים שהתאהבו בכלבים הדלמטיים החלו לאמץ אותם, רק בשביל לגלות שכיאה לכלבים אנרגטיים הם גם גדלים לא מעט, מה שעל פי דיווחים מאותה העת הוביל לנטישה המונית שלהם. במסגרת הבקשה שלהם, ב-PETA מקווים שמערכת יחסי הציבור המשומנת של דיסני תסייע להם להעלות את המודעות לחשיבות שבאימוץ כלבים, ובבוא העת אולי גם תוכל להוביל לפחות ופחות מקרים של נטישה. 

"קרואלה" צפוי להתרחש בלונדון של שנות השבעים, ולהציג את מעצבת האופנה הצעירה בעודה הופכת לאובססיבית לפרוות כלבים - אובססיה שתהפוך אותה לא רק למעריצה חולנית של כלבים דלמטיים, בדרכה להשגת המעיל המושלם, אלא גם לאחת הנבליות הגדולות ביותר שהגיעו למסך הקולנוע. לצד סטון, אפשר למצוא בין משתתפי הסרט גם את אמה תומפסון, פול וולטר האוזר ("אני, טוניה"), ג'ואל פריי ("משחקי הכס") ומארק סטרונג ("1917"). במאי הסרט הוא קרייג גילספי, שביים בעבר גם את "אני, טוניה", ואת התסריט כתבו דנה פוקס ("כמה רומנטי") וטוני מקנמרה ("המועדפת").