הרומן של סשה ברון כהן עם בוראט - ושל העולם כולו עם העיתונאי הפיקטיבי מקזחסטן - התחיל עוד בשנת 1997, בתכנית המערכונים "F2F", כשבבית הלבן ישב הנשיא ביל קלינטון. כשדמותו של בוראט עברה לקולנוע, עם הסרט המצליח שנשא את שמו, הנשיא המכהן כבר היה ג'ורג' וו. בוש. ועדיין, נראה שכל הופעות העבר היו רק הכנה לקראת ימי הנשיא טראמפ, זה שלא הותיר לכהן ברירה ואילץ אותו לחזור לדמות שהוא כבר השאיר מאחוריו. עכשיו, כשטראמפ בדרכו החוצה, הקומיקאי מבהיר שגם עבורו מדובר בסופו של עידן.

בראיון חדש למגזין וראייטי, כהן הסביר אחת ולתמיד למה החליט להקים לתחייה את בוראט אחרי קרוב ל-15 שנה של מנוחה, ולמה אין סיכוי שהדמות המופרעת תזכה לסרט שלישי שיתמקד בה. "אני החזרתי את בוראט בגלל טראמפ", סיפר כהן בהתייחסות לסרט ההמשך שיצא באוקטובר האחרון, "הייתה סיבה לסרט הזה, ואני לא רואה עוד סיבה לעשות את זה שוב. אז כן, הוא נעול הרחק מאיתנו, בתוך ארון".

אבל כמו אצל הפוליטיקאים להם הוא נוהג ללעוג, גם את ההתחייבות של כהן אפשר ורצוי לקחת בעירבון מוגבל. הקומיקאי הכיר בעצמו בכך שהוא "נשבע לא לעשות סרט התחזות נוסף" בימים שאחרי "ברונו" משנת 2009 - וזאת בעקבות ההשפעה של התפקיד על חייו האישיים. "אחרי 'ברונו', אני הייתי בטראומה", הסביר, "במשך שישה חודשים כל פעם שהייתי שומע סירנה של משטרה, הייתי מתחיל להילחץ, כי המשטרה רדפה אחריי כל כך הרבה פעמים". וכל זה, רק נזכיר, הגיע אחרי חוויות הסרט האחרון, שכללו את אותה סצינת מיטה בעייתית בכיכובם של רודי ג'וליאני ו"בתו" של בוראט.

"אני הרגשתי שהדמוקרטיה בסכנה", הסביר כהן בהתייחסות להחלטה לחזור לדמותו של בוראט, "אני הרגשתי שהחיים של אנשים היו בסכנה ואני הרגשתי מחויב לסיים את הסרט. הסרט היה אמור להיות על הסכנות של טראמפ והטראמפיזם. מה שהקורונה הראתה לנו הוא שיש אפקט קטלני לשקרים ותיאוריות הקונספירציה שהוא מפיץ". 

ולמקרה שכהן חשב שהעידן ממנו הוא מזהיר כבר נגמר, בשל בחירתו של ג'ו ביידן לתפקיד נשיא ארה"ב, זמן קצר לאחר קיום הראיון איתו נרשמה עליית מדרגה בכל הנוגע להתנהלות של טראמפ ותומכיו - עם הפריצה האלימה לבניין הקפיטול וחסימתו של הנשיא מהרשתות החברתיות השונות. כהן, שהביע בעבר לא מעט ביקורת גם על מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "סוף סוף - פייסבוק משעה את טראמפ לצמיתות. הסכר נפרץ, לכל רשת חברתית, לכל מפרסם, יש בחירה: לעמוד לצד טראמפ והטרוריסטים שתקפו את הקפיטול, או לעמוד לצד הדמוקרטיה". בהמשך, כשטראמפ נחסם גם מטוויטר, כהן כינה זאת "הרגע הכי חשוב בהיסטוריה של הרשתות החברתיות".