זמר, שחקן - ונשיא המדינה ה-11? חתן פרס ישראל יהורם גאון, בן 80, שוקל ברצינות להתמודד לנשיאות - כך דווח היום (רביעי) בכאן רשת ב'. מקורביו של גאון מספרים שהנטייה שלו להיכנס למרוץ חיובית - והוא כנראה יתמודד. בימים הקרובים הוא יבדוק את השטח ויחליט סופית בתחילת השבוע הבא.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הבחירות לנשיאות המדינה צפויות להתקיים בחודש יוני הקרוב, 7 שנים בדיוק לאחר שראובן (רובי) ריבלין נבחר לתפקיד הרם - והחליף בתפקיד את שמעון פרס. את הנשיא בוחרים 120 חברי הכנסת בהצבעה חשאית - ולתפקיד יכולים להתמודד לא רק פוליטיקאים. 

מליאת הכנסת בהצבעה על התפזרותה לקראת בחירות 2020 (צילום: אוליבייר פיטוסי, פלאש 90)
120 חברי הכנסת יבחרו את הנשיא הבא של ישראל | צילום: אוליבייר פיטוסי, פלאש 90

בשלב זה עדיין לא ברור מי יהיו המועמדים לתפקיד - אך בין מי שהוזכרו כמועמדים אפשריים ניתן למצוא את שר הבריאות ויו"ר הכנסת עד לא מזמן יולי אדלשטיין, ותיק חברי הכנסת המכהנים השר עמיר פרץ וכלת פרס ישראל, מרים פרץ. גם שמו של יצחק (בוז'י) הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית ובנו של הנשיא המנוח חיים הרצוג, עלה כמועמד אפשרי. 

"עד יום מותי תאפשר לי להריח את ריח בני" (צילום: עידו קרני, קשת 12, בית אבי חי)
הנשיאה הראשונה בתולדות ישראל? מרים פרץ | צילום: עידו קרני, קשת 12, בית אבי חי

 ביום העצמאות ה-68 יהורם גאון, אולי הנשיא ה-11, הוזמן לבית הנשיא ושר יחד עם ראובן ריבלין את השיר "שלום לך ארץ נהדרת" - כך זה נראה:

גאון מצטרף לשר לשעבר פרופסור שמעון שטרית, שהכריז בסספטמבר על מועמדותו. "אתמודד על תפקיד נשיא המדינה. בתקופה מורכבת זו, של משבר ושסע הולך ומעמיק, ישראל זקוקה לאדם בעל ניסיון, שיקול דעת ועין טובה, שיוכל למלא בנאמנות את התפקיד החשוב". הוא כיהן בעבר כשר הכלכלה, המדע והדתות בממשלת רבין.

פרופסור שמעון שטרית  (יח''צ: ליאור יאדו)
פרופסור שמעון שטרית | יח''צ: ליאור יאדו