אחרי הסערה בטוויטר סביב ההספד של השחקנית אוון רייצ'ל ווד, עוד אדם נאלץ להתמודד עם ההשלכות של התבטאות כנגד קובי בראיינט בימים שלאחר מותו, והפעם גם משלם על כך מחיר של ממש. ביום שלישי האחרון היה אמור ארי שפיר, קומיקאי אמריקאי יהודי שגם הופיע בעבר בישראל, להופיע במועדון ה"ניו יורק קומדי קלאב" שבמנהטן. אבל הדברים שאמר שפיר לאחר מותו של בראיינט, והאיומים שהגיעו בעקבותיהם, הובילו לביטול ההופעה ואף להדחתו מסוכנות השחקנים בה היה מיוצג. 

הכל התחיל כאשר שפיר, שסדרת מופעי סטנד אפ שלו בשם "שלילה כפולה" זמינה בנטפליקס, העלה סרטון לאינסטגרם זמן קצר לאחר הפרסום על מותו של בראיינט. "יש המון כאב בעולם אבל מדי פעם יש גם סיפור טוב. אדם שהצליח להימלט מאונס קיבל את שלו היום", הצהיר הקומיקאי, שידוע בהומור הבוטה והשנוי במחלוקת שלו.

View this post on Instagram

A post shared by Tariq Nasheed (@tariqelite) on

שפיר, שכבר זכה לכמה תגובות זועמות על אותו סרטון, הביע את דעתו גם בטוויטר, שש שעות לאחר פרסום דבר התאונה. "קובי בראיינט מת 23 שנה מאוחר מדי היום. הוא הצליח להתחמק מאשמת אונס בגלל שכל הליברלים ההוליוודיים שתוקפים קומיקאים נהנים לאהוד את הלייקרס (קבוצת הכדורסל בה בראיינט שיחק, ר.א) יותר משהם סולדים מאונס. כפיים לגיבור ששכח לתדלק את המסוק שלו. אני שונא את הלייקרס, איזה יום נפלא!", כתב.

בשלב הזה, שפיר נאלץ להתחיל להתמודד עם השלכות על מעשיו גם באופן מעשי, מעבר לעולם הרשתות החברתיות. סוכנות השחקנים אקווה, בה היה מיוצג, הודיעה לשפיר כי לא תמשיך לייצג אותו. במקביל, על פי מקורות ברשויות אכיפת החוק בניו יורק שסיפרו על כך לאתר TMZ, מועדון הסטנד אפ בעיר בו שפיר היה אמור להופיע החל לקבל מספר טלפונים מאיימים. לפי אותם מקורות, אחד האנשים אשר התקשר למועדון אף איים שיגיע ויירה בנוכחים במועדון, בגלל שקומיקאי שאמור להופיע בו לעג לקובי בראיינט. אותו אדם אמנם לא ציין את שמו של שפיר במפורש, אבל בעלי המועדון ככל הנראה הבינו מיד במי מדובר. אותם איומים גרמו למועדון לבטל את הופעתו של שפיר, זמן קצר לפני תחילת הופעתו, וגם להגיש תלונה במשטרה כנגד אותו אדם. 

השלב האחרון בסאגה קרה, שוב, בחשבון האינסטגרם של שפיר, אליו פנה בכדי לפרסם הבהרה על דבריו. "בכל פעם שסלבריטאי מת אני מפרסם דברים נוראיים עליו. אני עושה את זה כבר שנים. אני אוהב להרוס אלים (...) זו רק בדיחה. אני לא באמת שונא אף אחד מהאנשים האלה", כתב.

View this post on Instagram

A post shared by Ari Shaffir (@arishaffir) on