ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב בטוויטר שלו סרטון שבו הוא נראה שר ביחד עם העיתונאים שמעון ריקלין, ינון מגל ואראל סג"ל את השיר "שבחי ירושלים", כאשר השלושה (שנוהגים לפרסם סרטוני נגינה משותפים) מנגנים בגיטרות. 

זמן קצר לאחר פרסום הסרטון, נודע כי אראל סג"ל, אשר מגיש תוכנית יומית בכאן 11 ביחד עם קלמן ליבסקינד, הושעה מהתאגיד עד לבירור העניין. מחטיבת החדשות של התאגיד נמסר כי: "הסרטון מהווה לכאורה עבירה על כללי האתיקה של התאגיד, שאוסרים על השתתפות בתעמולת בחירות. סג״ל הושעה עד לבירור העניין". 

ראש הממשלה נתניהו התייחס לנושא בכנס בחירות שלו באור יהודה: "אז אחד מהזמרים האלה, אראל סג"ל, הושעה מהתאגיד - איזה בושה! כי בתאגיד הם אף פעם לא מראים שיש להם אהדה, לשמאל אין דבר כזה, אבל הוא הושעה מהתאגיד, איזה בדיחה, איזה בושה‎".  עוד הוסיף: "הם באו אלי עם גיטרות, לא עם דרבוקות, ופצחנו בשיר שמאוד אהוב עליי - שבחי ירושלים", ופנה לקהל ששר את השיר: "אני יודע שאתם כמוני משבחים את את ירושלים, אני לא רוצה שישעו אתכם".

שר התקשורת דודי אמסלם תקף את ההחלטה להשעות את סג"ל והבהיר כי ידרוש הסברים מראשי התאגיד, "שמזמן הוכיחו שרק אג'נדה מסוימת מנחה אותם".

חברת הכנסת ושרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, תקפה אף היא את החלטת התאגיד: "הזוי. שנים שלהקה תקשורתית חד מימדית אומרת את אותם מסרים, מחבקת ומלטפת את מי שיקר לה ואת מי שחפצים ביקרו והכל גלוי וידוע. וכלום. לא השעיות, לא נזיפות ולא ביקורות. עיתונאי ימני שר ׳שבחי ירושלים׳ עם ראש הממשלה - מושעה מיידית מעבודתו. בושה".

גם העיתונאי ריקלין הגיב בחריפות לנושא וצייץ: "כולה שרנו שיר לשבת. וקובלנץ שמסדר רק שמאלנים בתאגיד ( חוץ מייצוג סמלי). משתגע. ומדליף שאראל סגל הושעה. כלומר. כל יום תעמולה בתאגיד מהבוקר עד הערב של גינת והחברה נגד ביבי זה אחלה. אראל סגל שר שיר וקובלנץ המאוזן משתגע. יוחזר אראל סגל לשידור מייד. די לסתימת הפיות".

ינון מגל אף הוא הגיב בציוץ להשעייתו של סג"ל וכתב, בין היתר: "איזה אפסים, שרנו שיר לשבת והם קופצים בהתניות פבלוביות... אין גבול לצביעות".

אראל סג"ל ביקש לא להגיב לדברים.

מעבר לתגובה הרשמית של התאגיד, בטוויטר של כאן לעומת זאת התייחסו בבדיחות הדעת לדברים כאשר פרסמו תמונה של סג"ל יחד עם הכיתוב "הכוכב הבא לאירוויזיון 2021" והוסיפו: "לפחות דילמה אחת נחסכה לנו". ציוץ זה גרר ביקורת מצד גולשים רבים, בהם העיתונאי קלמן ליבסקינד, המגיש יחד עם סג"ל תוכנית יומית, אשר שיתף מחדש את הציוץ וכתב: "לא הבנתי, עכשיו התאגיד לועג למגיש שלו שהושעה? מה קורה פה?"