אסירים בכלא חרמון סיפרו לקצין מודיעין בבית הסוהר כי השחקן משה איבגי, המרצה לצדם עונש מאסר של 11 חודשים בגין מעשים מגונים והטרדה מינית של כמה נשים, ראיין אותם לצורך יצירה חדשה - ספר, סרט או הצגה - שאותה הוא מתכנן לכתוב ולפרסם כשישוב להיות אדם חופשי בעוד כמה חודשים. 

על פי מה שנודע ל-mako, איבגי נוהג לראיין אסירים הכלואים באגף שבו הוא נמצא מעת לעת. בין השאר, הוא שואל אותם על סיפור חייהם, ומספר כי בכוונתו להשתמש בחומרים לצורך יצירה עתידית. קצינים בכלא הזהירו את איבגי כמה פעמים לחדול מכך, ככל הנראה מסיבות ביטחוניות, אבל לפי אחד האסירים, "הוא חשב שאין בזה בעיה והמשיך בראיונות". 

לפני כמה ימים, סוהרים פשטו על תאו של איבגי והחרימו לו את המחברות שבהן תמלל את הראיונות עם האסירים. הוא הוזהר שוב שלא לראיין אסירים ונענש על ידי הקצין בשבוע ימים שהייה באגף מבלי לצאת לעבודה במשתלה.

איבגי, שנחשב לאסיר ללא עבירות משמעת, קיבל קשה את רוע הגזירה, על פי עדויות. עם זאת, הוא לא התווכח והבטיח שלא יראיין אסירים בהמשך. הוא הוזהר שאם ישוב שוב על מעשיו ישללו ממנו הטבות - כולל העבודה במשתלה. העבודה של איבגי במשתלה - כמו גם העובדה שהוא ישן בתא לבדו - הן מקור לקנאה מצד אסירים אחרים, שחולקים תא עם אחרים ועובדים במפעלים בתנאים פחות נוחים. זה גם כנראה מה שהוביל לכך שהם דיווחו על מעשיו. "יש כמה אסירים שמרגישים מקופחים לעומת איבגי, שעובד במשתלה, והם הלשינו עליו", הסביר אחד האסירים. "איבגי הוא אסיר תמים שעוד לא מכיר את הכללים והחוקים בכלא ונתן אמון באסירים ש'מכרו' אותו".

זו אינה הפעם הראשונה שבה איבגי מנסה להיאחז עד כמה שניתן בעבודתו. רק לפני שלושה שבועות, נודע כי איבגי ביקש להקרין בכלא סרט שלו שטרם הוקרן, אולם הוא סורב. לפני כן נחשף כי קציני הכלא החרימו ספר שאיבגי עמל על כתיבתו, אולם לאחר בדיקה שהעלתה כי כי אין בו חשיפה של פרטים מודיעיניים וביטחוניים הנוגעים לכלא - הוא הוחזר לידיו.  

עורכי הדין מיכאל כרמל וחן מאירי המייצגים את איבגי טרם הגיבו לפרטי ידיעה. גם בשירות בתי הסוהר לא הגיבו.