שנתיים בדיוק לאחר ש"ליגת הצדק" הגיע לאקרנים, גל גדות ובן אפלק הצטרפו לקריאה להוציא את גרסת הבמאי של הסרט. "ליגת הצדק" היה אמור להיות הסרט הגדול ביותר של DC, שיאחד כל הגיבורים שלה על מסך אחד: באטמן, וונדרוומן, אקווה מן, הפלאש, סייבורג וסופרמן. על הסרט הופקד זאק סניידר, שהיה אחראי גם לסרטים הקודמים בסדרה: "איש הפלדה" ו"באטמן נגד סופרמן".

אלא שלמרבה הצער, סניידר נאלץ לפרוש לקראת סוף הצילומים לאחר שבתו הלכה לעולמה, וב-DC הביאו במקומו את ג'וס ווידון, במאי שני סרטי "הנוקמים" הראשונים, כדי להשלים את הסרט, להיות אחראי על צילומי ההשלמה ולשבת בחדר העריכה. התוצאה, להפתעת כולם, הייתה כשלון יחסי: הסרט הרוויח רק 657.9 מיליון דולר בקופות, לעומת תקציב של 300 מיליון, וזכה לביקורות צוננות והתלהבות מועטה בקרב המעריצים. עד כדי כך ש-DC פירקו בשקט את היקום הקולנועי המורחב שלהם, והחליטו להתמקד בסרטים אישיים של גיבורי העל, ואף להחליף כמה מהשחקנים.

אלא שמאז קמה באינטרנט תנועה שטוענת כי קיימת גירסה סודית לסרט שנערכה מחדש על ידי הבמאי המקורי, סניידר, שהספיק להתאושש מאז. במשך זמן מה זה היה בגדר שמועה בלבד, עד שג'ייסון מומואה (אקוומן) כתב באוגוסט האחרון באינסטגרם שהוא צפה בה ושהיא "חולנית" (בקטע טוב).

כאמור, הקמפיין למען שחרור גירסת הבמאי ל"ליגת הצדק" קיבל אתמול שני חיזוקים ממקורות בלתי צפויים: גם גל גדות (וונדרוומן) וגם בן אפלק (באטמן), שהשתתפו שניהם בסרט, צייצו את התגית #ReleaseTheSnyderCut בהפרש קצר של שתי דקות. מה שלא מותיר מקום לספק: מדובר במתקפה מתוכננת, שככל הנראה אורגנה על ידי סניידר עצמו, שנתיים בדיוק לאחר ששוחררה הגירסה המקורית של הסרט לאקרנים, ב-17 בנובמבר 2017.

 

סניידר אף מיהר לצייץ מחדש את גדות ואת אפלק: "האמזונה העתיקה לא יכולה לטעות", כתב בהקשר לציוצה של גדות שכלל גם תמונה בשחור ולבן של עצמה מתוך הסרט, "וגם לא באטמן", הוסיף בנוגע לאפלק. בכך למעשה הצטרפו שני השחקנים למאבק נגד אולפני האחים וורנר, ולמעשה אישרו סופית שאכן קיימת כזו גירסה, שזכתה לכינוי "הסניידר-קאט".  אולפני האחים וורנר לא הכריזו שהם מתכננים להפיץ אותה אבל מי יודע, אולי גדות ואפלק יצליחו לשנות את דעתם.