במאמר חדש שכתבה למגזין הוושינגטון פוסט, שכבר הפך ויראלי, אומה תורמן - כוכבת "קיל ביל" ו"ספרות זולה" - חשפה לראשונה פרשייה כואבת מעברה. השחקנית כתבה את מאמרה בעקבות חוק איסור ההפלות שנכנס לתוקף בטקסס, זאת למרות המחאות שהתקיימו ברחבי המדינה; בטקסט, סיפרה תורמן סוד ששמרה עד כה לעצמה - ההפלה שעברה כשהייתה נערה.

החוק המדובר, שחוקק כעת בטקסס, מונע מנשים לעבור הפלה אם זוהו דפיקות לב בעובר שבבטנן. ולא רק זה, הוא מאפשר לאזרחים לנקוט בצעדים משפטיים כנגד רופאים או אנשים אחרים שיחלצו לעזרתן של נשים שמעוניינות בהפלה למרות החוק. רוב רובן של הנשים שעוברות הפסקת היריון בטקסס נמצאות בשבוע השישי להריונן - השלב המוקדם ביותר בו ניתן לזהות דפיקות לב בעובר. כעת, אותן נשים לא יוכלו לעבור את ההליך.

"זה היה הסוד הכי אפל שלי עד עכשיו", כתבה השחקנית על הפסקת ההיריון שעברה בצעירותה. "אני בת 51, ואני משתפת את זה איתכם מהבית שלי, בו גידלתי את שלושת ילדיי, שהם הגאווה שלי והאושר שלי". תורמן, כידוע, הייתה נשואה בעברה לשחקן אית'ן הוק ואיתו הביאה לעולם את הבת מאיה, שחקנית בעצמה, ואת הבן לבון. יש לה בת נוספת, לונה, מארוסה לשעבר ארפד בוסון. תורמן מספרת כי ההחלטה שלה לעבור הפלה בגיל הנעורים, לאחר שהבינה בזמנו כי אין ביכולתה לספק בית תומך ויציב עבור הילד, היא שאפשרה לה להקים משפחה בהמשך חייה.

View this post on Instagram

A post shared by Uma Thurman (@umathurman)

תורמן המשיכה והסבירה את הסיבה לחשיפת הסוד דווקא עכשיו, אחרי שנים. "אולי זה ייתן תקווה ויגיע לנשים שנערות שעשויות להרגיש בושה", כתבה, "לנשים ונערות שלא יכולות להגן על עצמן, שאין להן גב. החוק הזה הוא עוד כלי מפלה נגד מי שמצבם הכלכלי חמור, ולעיתים קרובות, נגד הפרטנרים שלהן. לנשים וילדים ממשפחות אמידות יש את כל אפשרויות הבחירה בעולם, והם נמצאים בסיכון נמוך. אני מוכת צער על כך שהחוק ממשיך לפעור בורות ולייצר פערים בין אזרחים. זה מעודד אנשים לקחת את החוק לידיים ולהמשיך לרדוף אחר הנשים המוחלשות הללו, למנוע מהן את הבחירה שלא להביא ילדים לעולם, ילדים שאין להן את הכלים לטפל בהם. זה ניפוץ של התקוות שלהן לעתיד משפחתי לבחירתן". 

השחקנית סיימה במסר מעורר השראה לאותן נשים שהזכות הבסיסית ביותר - הזכות על גופן - נשללה מהן. "לכולכן - הנשים והנערות מטקסס, שמפחדות מטראומה ונרדפות על ידי ציידי ראשים טורפים; לכל הנשים שזועמות על כך שהזכות שלהן על גופן נלקחה מהן, נלקחה על ידי המדינה שלהן; לכל הנשים שנעשו פגיעות, שנעשו מושא לבושה בגלל שיש להן רחם. אני אומרת לכן: אני רואה אתכן. אתן אמיצות, אתן יפות, אתן מזכירות לי את הבנות שלי".