השחקן אוסטין באטלר ("זואי 101", "חייזרים בעליית הגג") הגיע לגאלת המט בשבוע שעבר והצליח לתפוס את תשומת ליבם של הגולשים משלוש סיבות שונות. הראשונה: הלוק שלו. השנייה: העובדה שהוא התגפף עם חברתו הנוכחית, הדוגמנית קאיה גרבר, במרחק מטרים ספורים מחברתו לשעבר, ונסה הדג'נס. השלישית, וזו שלשמה התכנסנו כאן: הקול שלו. האמת היא שהקול של באטלר הוא נושא לדיון באינטרנט כבר תקופה בלתי מבוטלת: כל מי שמכיר את השחקן כבר כמה שנים טובות הבחין בכך שהקול שלו נשמע שונה מהרגיל, ובעל גוון עמוק יותר. המבטא שלו, בנוסף לכך, נשמע אחר מאשר המבטא המזוהה איתו.

אז למה באטלר שינה את קולו? ובכן, כל החיצים מצביעים על סיבה אחת ברורה. השחקן עומד לגלם את דמותו של אלביס פרסלי בדרמה המוזיקלית הביוגרפית של באז לורמן "אלביס", בה הוא יככב בין השאר לצד מגי ג'ילנהול וטום הנקס. ההנחה הרווחת ברשתות היא שעל מנת להיכנס לדמותו של אלביס בצורה הטובה ביותר – באטלר הלך על שיטת המשחק המתודי.

_OBJ

השיטה הידועה, למי שלא יודע, היא טכניקת משחק במסגרתה שחקנים נטמעים באופן כמה שיותר טוטאלי לדמות שהם מגלמים במאמץ לייצר הופעה אמינה ככל האפשר. שחקנים מפורסמים רבים ידועים כשחקנים מתודים, דוגמת ג'ארד לטו ודניאל דיי-לואיס; לאחרונה ליידי גאגא חשפה שגם היא חסידה של השיטה, ושעל מנת לגלם את פטריציה רג'יאני האיטלקיה בסרט "בית גוצ'י" היא דיברה במבטא איטלקי במשך תשעה חודשים, גם כשהמצלמות כבר כבו.

ובהחלט, התנהגותו של באטלר על השטיח של המט גאלה הזכירה מאוד את זו של אלביס: הן באופן בו הוא חיקה את קולו של זה, והן באופן בו הוא התנועע, כשראשו באופן קבוע מוטה מעט למטה. ולא רק זה: באטלר גם צעד על השטיח יחד עם פרסיליה פרסלי, גרושתו של האייקון המנוח והמנהלת הוותיקה של אחוזת פרסלי (וסבתו של השחקן ריילי קאו, לא לשכוח). אוליביה דה ג'ונג, שתגלם את פרסיליה בסרט, הצטרפה אליהם גם היא.

והגולשים, כאמור, לא רגועים. גולשת אחת כתבה בחשבון הטוויטר שלה, "רגע, ככה אוסטין באטלר באמת נשמע? כאילו... זה באמת הקול שלו? אולי הוא פשוט מחקה את אלביס". אחרת הגיבה, "אין מצב שזה הקול של אוסטין באטלר". עוד גולשת השתעשעה, "אני מתה על זה שכולם מדברים על הקול של אוסטין באטלר, ילדות שהכירו אותו עוד בימי הסדרה 'יומני קארי' ואת האופן שבו הוא נהג לומר את המילה 'בראדשו' (שם משפחתה של הדמות הראשית בסדרה, שג"מ)".

קטעי ארכיון שונים (כלומר, קטעים שנמצאו בחיפוש של ריאיונות עבר ביוטיוב) מצביעים על כך שהגולשים כנראה מניחים נכונה, ושקולו של באטלר באמת השתנה מאז שלוהק לתפקיד אלביס. בריאיון משנת 2016, הוא נשמע גס למדי, נינוח; בריאיון שנערך לפני שנתיים, לאחר שלוהק לתפקיד, קולו נשמע שונה – יותר מעורפל ומטושטש. ולראייה: 

זה ריאיון של באטלר מ-2016, לפני שגילם את אלביס

וזה ריאיון שהתקיים לאחר שלוהק לתפקיד