מאז שהעיתונאית הדס שטייף חשפה טענות על הטרדה ותקיפה מינית מצד נתן זהבי, רבים מעמיתיו מיהרו להתייצב לצד מנחה הרדיו הוותיק. רון קופמן, יגאל סרנה ונרי ליבנה, כולם פירסמו ברשתות החברתיות  תגובות תמיכה והתנגדות להאשמות. בין השאר כתב קופמן כנגד שטייף: "את בסך הכל עוד רכילאית בזויה", בעוד ליבנה כתבה כי "יש הבדל עצום בין חוסר טאקט להטרדה מינית". כעת פרסמה גם העיתונאית צופית גרנט פוסט תמיכה בזהבי, אך בניגוד לאחרים, היא לא התייחסה ישירות להאשמות נגדו, אלא רק סיפרה על היכרותה עמו.

בפוסט שפירסמה הבוקר סיפרה גרנט על מקרה שהתרחש כשהייתה בת 23, היא הייתה שיכורה מאוד וחבורה של גברים נטפלו אליה. היא סיפרה כי זהבי זיהה את מצבה, הרחיק ממנה את שאר האנשים ולקח אותה לביתו לישון:  ‫"נתן זהבי שעד סוף חיי לא אשכח לו את הלילה המכונן הזה לקח אותי אליו לדירה, עזר לי לעלות, הקאתי את נשמתי, הוא שטף לי פנים, השכיב אותי עם הבגדים במיטה שלו, כיסה אותי ונשאר לשבת בכיסא על מנת לשמור עלי, בבוקר הוא העיר אותי בעדינות ואמר לי 'הכל בסדר פחדתי שיפגעו בך, ישנת טוב', הוא היה מדהים ועדין ורגיש והכי לא נצלן שיש".

"אני רוצה להגיד דבר אחד נורא חשוב - אני מברכת באופן אמיתי את כל העניין הזה, של הצפת METOO# (קמפיין להעלאת מודעות להטרדות מיניות שהחל בארה"ב – נ"ב). אני שמחה. זה משנה את כל העתיד של התחום הזה ואת כל התודעה לעניין הזה של מרחב המחייה של אישה, של נערה ושל ילדה. אני מתעסקת גם בתכניות שלי בהטרדות ובפגיעות מיניות ובגילוי עריות, ואני רוצה להגיד ש-90 אחוז מהתלונות הן תלונות אמת, ולא תלונות שווא. אבל כשהתעוררתי הבוקר נזכרתי בנתן זהבי אחר לגמרי, אני לא מכירה את הצד הזה".

נתן זהבי, ארכיון
צילום: Moshe Shai/Flash90

גרנט סיפרה על המקרה ששיתפה בפייסבוק: "הוא בקלות היה יכול לקחת אותי למקום הזה. נהפוך הוא - הוא לא נתן לאף אחד לדבר אליי לא יפה, הוא נשא אותי, העלה אותי אליו הביתה, הקאתי, הוא שטף לי את הפנים, השכיב אותי במיטה שלו עם הבגדים ונשאר לשבת על כיסא נדנדה לשמור עליי. והמשפט הראשון שלו בבוקר היה 'בואי, אני אכין לך קפה' ואני כל כך התביישתי".

גרנט הסבירה את הכוונה שעמדה מאחורי פרסום הסיפור: "נתן זהבי הוא לא חבר שלי, הוא לא מישהו שאני מתראה איתו כל יומיים, לא דיברתי איתו שנים רבות. אבל אני כן זוכרת את זה וכן רוצה להגיד שזה בסדר גמור מה שקורה היום, אבל באינסטינקט שלי - אחת הסכנות שלנו זה שדברים יצאו מפרופורציות ושיעשו פה שיימינג לאנשים בלי לתת להם בכלל את האופציה להילחם על השם שלהם. ולכן כתבתי את הפוסט".

היא חזרה והבהירה כי רק שיתפה את חווייתה האישית וכי אין בכוונתה לצאת נגד מתלוננות: "אני לא יוצאת נגד הדס שטייף או אף אישה שבוחרת להתלונן ולהגיב על הדברים אחרת. כתבתי את זה על דעת עצמי, לא דיברתי איתו עד עכשיו, לא החלפתי מילה עם אף אחד אחר. אני הייתי הראשונה שיצאה כבר לפני 15 שנה וסיפרה על הפגיעה המינית הקשה שעברתי, הפדופיליה שעברתי לפני שנים ואונס שעברתי בגיל 24. אני עומדת שנים בראש המאבק הזה נגד ניצול מיני וכנגד הטרדות מיניות".

זהבי התייחס בעצמו בתכניתו הבוקר להאשמות שהעלתה שטייף, ואמר כי הוא מתכנן להגיש נגדה תביעת דיבה: " מעולם לא תקפתי, מעולם לא אנסתי...  אני לא חושש ולא מפחד... תביעה מוכנה וזה עניין של 24 שעות עד שהיא תוגש, רק עוד צריך ללטש. בגלל שנשלח מכתב התראה אנחנו בעיצומו של הליך משפטי אני לא יכול לדבר על הקטע שביני לבין הדס הערפדית".

מטעם הדס שטייף טרם נמסרה תגובה.

mako תרבות בפייסבוק