שתי תקריות נפרדות, הקשורות שתיהן למבושיהם של שחקנים מפורסמים, אירעו בהוליווד בימים האחרונים. האחת הייתה מקרה קלאסי כמעט של פרסום תמונה אינטימית בשוגג ואילו השנייה היא תקרית משפטית הנוגעת (ונכון יותר לומר שרק מסתכלת) לתמונה בה ניתן לראות את קו המתאר של איבר מין. מי שעמדו במרכזן של התקריות הם כריס אוונס - כוכב סרטי מארוול שגילם במשך עשור את דמותו של קפטן אמריקה על המסך הגדול - וג'ון האם, שמוכר לרוב צופי הטלוויזיה מתפקידו כדון דרייפר בסדרה "מד מן".

במקרה של אוונס, טעות שככל הנראה נעשתה בהיסח הדעת הפכה אותו לאחד הנושאים המדוברים ביותר ברשת ביממה האחרונה. השחקן בסך הכל רצה לפרסם באינסטגרם צילום וידאו שלו מְשחק ב"Heads Up", משחק מבייל חברתי אותו פיתחה אלן דג'נרס - אך שכח לחתוך החוצה את השנייה האחרונה בסרטון. ומה הופיע באותה שנייה, אתם שואלים? ספריית התמונות המלאה של ממכשיר הטלפון של אוונס, הכוללות לא מעט תמונות מחמיאות שלו עצמו וגם תמונה אחת של איבר מין זכרי, ככל הנראה של אוונס עצמו. 

בעוד אין דרך לדעת בוודאות האם אכן מדובר באיבר מינו של אוונס - שמיהר למחוק את הסרטון - רובם המכריע של הגולשים יצא מנקודת הנחה שזה המצב, בעיקר נוכח הצילום הביתי של התמונה. כמה ממעריציו של השחקן ניסו להגן על אוונס וטענו כי ייתכן שמדובר בתמונות עירום של אחיו, סקוט, שסרטון חושפני שלו כבר דלף בעבר. למה שאוונס ישמור בהישג יד תמונת עירום של אחיו? לשאלה הזאת לא הייתה להם תשובה.

התגובות להדלפה העצמית של אוונס לא איחרו להגיע, כמובן. בין כל הבדיחות וההתייחסויות, כולל לעובדה שאוונס גם שמר בטלפון תמונה של עצמו לצד הכיתוב "Guard That Pussy", אוונס זכה לחיזוק מהקולגה לסרטי "הנוקמים", מארק רופאלו. "אחי, בזמן שטראמפ הוא הנשיא אין *שום דבר* שתוכל לעשות שיביך אותך. רואה? ...נקודת אור", כתב לו. זאת במקביל לעשות ציוצי טוויטר ופוסטים באינסטגרם שקראו לגולשים לא להסתכל בתמונות ולא להפיץ אותן כדי לשמור על כבודו של השחקן (וכדי לא להיות שותפים לעברה של הפצת תמונות אינטימיות ללא הסכמה).

במקביל, איבר מין נוסף עמד במרכזו של דיון משפטי. הפעם לא מדובר באיבר גלוי, אלא בקווי המתאר של איבר מינו של ג'ון האם, שניתן היה להבחין בהם מבעד למכנסיים שלבש בעת שצולם לתמונת פפראצי. לורנס שוורצוולד, הצלם מאחורי התמונה המפורסמת מכולן שהציגה את הבליטה במכנסיו של האם, הגיש תביעה על הפרת זכויות יוצרים נגד האתר האפינגטון פוסט, שרכש אותה משוורצוולד ופרסם אותה. הצלם, שטען כי הוא בעצמו לא שם לב לפרט מסיח הדעת בתמונה שצילם, גילה כי התמונה הובילה לכתבה באתר בה הופיעה תמונתו של השחקן כשמלבן שחור ועליו הכיתוב "Image Loading" (התמונה נטענת) מסתיר את מבושיו. לפי שוורצוולד, השימוש הזה בתמונה לצורך צבירת קוראים (קליקבייט) לא רק פוגע בזכויות שלו, אלא גם חוטא לכוונה המקורית של צילום התמונה - שהייתה חדשותית ואינפורמטיבית בלבד.

למרות הסבריו של שוורצוולד, השופטת רוני אברהמס לא התרשמה והחליטה לדחות את העתירה שלו. אברהמס הסבירה בפסיקתה כי בכתבה, שכותרתה "25 דברים שלא הייתם רוצים ללמוד ב-2013 ותהיו חייבים לשכוח ב-2014", "נעשה שימוש בתמונה כדי להדגים על מה כל הרעש (fuss), בדגש על איבריו הפרטיים של האם ולקבעון הציבורי סביבם". לפי השופטת, לא מדובר בהפרה של זכויות יוצרים - וזאת משום שנעשה שימוש "טרנספורמטיבי" (משנה צורה) בתמונה.