בשבועות האחרונים הולכים וגוברים הקולות של תנועת freebritney# (לשחרר את בריטני), הקוראים לשחרורה את בריטני ספירס מהמשמורת החוקית של אביה, אותה קיבל אי שם בשנת 2008, לאחר התמוטטות העצבים המפורסמת של הכוכבת. בעוד לספירס עצמה אסור מבחינה חוקית לדבר על פרטי המשמורת, רבים מהמעריצים שלה מפרסמים פוסטים ברשתות החברתיות שמפרטים מה משמעותה של משמורת מהסוג הזה - וטוענים כי ספירס לא יכולה לעשות כמעט שום דבר ללא רשות מאביה, כולל לבזבז את כספה שלה או להביא לעולם ילדים נוספים.

בשבוע שעבר, נראה שדווקא המעריצים שקוראים לשחרר את בריטני מהמשמורת גרמו לעיכוב בדיון המשפטי בנושא, כשהם התפרצו לשיחת זום וסירבו לעזוב אותה. לפי האתר TMZ, דיון בנושא המשמורת של הכוכבת נערך כל שלושה חודשים, והפעם, מסיבות ברורות, הוא נערך באפליקציית זום. מכיוון שהדיון יכול לכלול רק את מי שמעורב באופן חוקי בתיק ומעריצים שקוראים לשחרר את בריטני המשיכו להתפרץ אליו במשך שעתיים, לא הייתה ברירה אלא לדחות אותו למועד בלתי ידוע, מה שאומר שכרגע בריטני עדיין נמצאת תחת המשמורת השנויה במחלוקת.

View this post on Instagram

Answering some more of your questions .... ps if I sound like I have a lisp it’s because I just got a retainer !!!!

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

מי שהיה האפוטרופוס החוקי של בריטני וספג את רוב הביקורת במהלך העשור האחרון היה אביה ג'יימי, אבל בריאן ספירס, אחיה הגדול של בריטני, סיפר בשבוע שעבר בפודקאסט "As NOT Seen on TV" כי אביה כבר לא ממלא את התפקיד הזה החל מ-2019 בגלל מצבו הבריאותי - אבל לא פירט מי כן, כשעל פי הסברה מדובר בעורכי דין שמונו על ידו. "היא נמצאת תחת הדבר הזה כבר הרבה זמן, ומן הסתם היה צורך לזה בהתחלה", אמר ספירס בפודקאסט, "עכשיו עושים כמה שינויים וכל מה שאנחנו יכולים לעשות זה לקוות לטוב ביותר. היא תמיד רצתה להשתחרר מהמשמורת, זה מאוד מתסכל עבורה. בין אם מישהו בגישה שלילית או בכוונה טובה לעזור, זה מתסכל שיש מישהו שכל הזמן אומר לך מה לעשות. היא רוצה לצאת מזה". 

בינתיים, בריטני ממשיכה לחיות את החיים באינסטגרם ולפרסם פוסטים של עצמה רוקדת או סרטונים בהם היא עונה על שאלות שטחיות יחסית של המעריצים שכוללות את הסרטים והשירים האהובים עליה. מכיוון שהפוסטים שלה לרוב זוכים ללעג, המעריצים שמפגינים לשחרר אותה מהמשמורת מבקשים מהעוקבים של הזמרת שייקחו בחשבון שהיא לא רשאית לעשות כמעט כלום מבחינה חוקית, בוודאי לא לדבר על המשמורת, ולכן לא נותר לה הרבה מלבד לקפץ בבית ולמצוא דרכים לשעשע את עצמה שלא דורשות בקשת רשות.

View this post on Instagram

Rihanna …… your music makes me FEEL like I’ve never felt before ⭐️ !!!! “Never Ending” is my favorite song off of the ANTI album ….. I feel like I’m flying with this song …… thank you !!!

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on