יצרנית הצעצועים האמריקאית הסברו החליטה להפסיק את ייצורה של אחת מבובות המשחק שיוצרו בהשראת הסרט "טרולים מסביב לעולם". הבובה סינג פופי, המעוצבת כגיבורה המזמרת של הסרט, תוסר גם ממדפי חנויות מסביב לעולם, וזאת בעקבות עצומה נגדה, שגרפה עד כה יקרוב ל-170 אלף חתימות. לפי מארגני העצומה, בובת המשחק מעודדת תקיפה מינית של ילדים, או כפי שניסחה זו יוזמת העצומה והאם המודאגת ג'סיקה מקמיינס: "החברה שלנו מלמדת את הילדים שלנו לחשוב שפדופיליה זה בסדר. זה לא בסדר בצעצועי ילדים! הבובה הזו צריכה להיות מוסרת מהחנויות".

מוקד המחלוקת סביב פופי המזמרת נעוץ בכך שהבובה מסוגלת לצחוק כאשר היא יושבת זקוף, ויש צורך ללחוץ על כפתור כדי לגרום לה לשמוע את הקלטת הצחוק (בקולה של השחקנית אנה קנדריק, שמדבבת את פופי בגרסה המקורית של הסרט). במה שנראה כמו בחירה עיצובית אומללה, מוקם הכפתור בין רגליה של הבובה, מה שיוצר את הרושם שאם לוחצים לה באזור איבר המין היא צוחקת ואף משמיעה קולות הנאה. "מה הילדים התמימים וקלי ההשפעה שלנו יחשבו?", טענתה מקמיינס בעצומה, "שזה כיף שמישהו נוגע לכם באזורים הפרטיים? שפדופיליה ותקיפה מינית של ילדים זה בסדר?".

בנוסף, סרטון אנבוקסינג (פתיחה ראשונה של מוצר והוצאה מאריזתו, ז'אנר סרטונים פופולרי מאוד ברשתות החברתיות וביוטיוב) של הבובה זכה לתפוצה רחבה ברשתות החברתיות. בסרטון נשמעת אם צעירה מחמיאה למראה של הבובה אבל מביעה דאגה רבה בנוגע למיקומו של הכפתור (דבר שאיננו מצוין על אריזת המוצר), וקוראת לאפשור לגרום לבובה "לגנוח" בהנאה בעזרת לחיצה על אזור המפשעה שלה "מטרידה ביותר". הסרטון הועלה תחילה לאינסטגרם והופץ ממנה גם לטוויטר, שם צבר כבר מעל 780,000 צפיות:

דובר החברה מיהר להגיב ולטעון כי "התכונה הזו נועדה לשימוש בזמן שהבובה יושבת, אבל אנחנו מבינים שהמיקום של החיישן עשוי להיתפס כלא הולם. זה לא היה מכוון ואנחנו שמחים לספק ללקוחות שלנו בובת פופי דול חליפית באותו השווי באמצעות צוות שירות הלקוחות שלנו. אנחנו בתהליכים של להפוך את הפריט ללא זמין לרכישה". ואם תהיתם איך לסיפור הזה יכולה להיות זווית כמעט חיובית, דעו שבפורומים מקוונים לאספני צעצועים כבר זיהו את הפוטנציאל שברכישת הבובות הבעייתיות, וטוענים כי שוויין צפוי לעלות בעשרות אחוזים כאשר יוסרו מהמדפים.

העצומה של מקמיינס כוונה במקור לרשתות המסחר הגדולות בארה"ב כמו וולמארט, טארגט, אמזון, ורשת הכל בדולר, מתוך מטרה לגרום להן להפסיק למכור את הבובה. עד כה חתומים עליה יותר מ-169 אלף חברים, והמספרים רק עולים למרות הצהרה של הסברו. באולפני יוניברסל, אשר הפיקו את הסרט "טרולים מסביב לעולם" שממנו לקוחות הבובות, טרם הגיבו לפרשה.