מסיבת עיתונאים ראשונה התקיימה היום (רביעי) מאז הירי הטראגי שהתקיים על סט הצילומים של "Rust", בו נהרגה הצלמת האלינה האצ'נס מאקדח שכיוון לעברה אלק בולדווין. בתדרוך, שהתקיים בסנטה פה, דיברו שריף המחוז, אדם מנדוזה, והתובעת המחוזית מרי קרמק-אלטוויס. השניים עדכנו בהתקדמות החקירה ומסרו את הפרטים הידועים להם עד כה. 600 ראיות, כולל 3 כלי נשק ויותר מ-500 כדורי תחמושת נאספו מסט הצילומים, כך נמסר בהצהרה, כשהחוקרים מאמינים כי הנשק בו השתמש בולדווין, כמו גם התרמיל של הקליע שנורה, נמצאים בידם.  

"הכדורים שנמצאו היו תערובת של כדורים ריקים, כדורי דמה ומה שאנחנו חושדים ככדורים אמיתיים לחלוטין", אמר השריף בהצהרתו. עוזר הבמאי ונשק הסרט הם אלו שטיפלו באקדח לפני הירי ושניהם נמצאים כעת בחקירה ומשתפים פעולה. עוד מאשרים החוקרים כי מה שפגע בהאצ'נס היה כדור מאש חיה ולא דמה או סרק. בזמן הירי היו על הסט כ-90 עד 100 בני אדם והאקדח בו השתמש השחקן היה גרסה ישנה של אקדח קולט ארוך 45.

מסיבת העיתונאים, אלק בולדווין (צילום: reuters)
השריף נואם במסיבת העיתונאים | צילום: reuters

התובעת המחוזית אמרה בהצהרתה כי נותרה להם עוד עבודה רבה והחקירה רחוקה מסיומה, עוד הוסיפה: "לא שללנו שום דבר. בשלב זה כל ההאשמות, כולל האשמות פליליות, נמצאות על השולחן. אם העובדות והראיות יתמכו בכך אני אתחיל בהליך העמדה לדין". נציין כי עד כה לא נעצר או הואשם אף אדם באירוע. בינתיים, סיכם השריף, "הדבר הבוער ביותר הוא לקבוע איך הנשק החי הגיע לשם ולמה – כי הוא לחלוטין לא אמור להיות שם".

פרטי המקרה הידועים עד כה

בלילה בין חמישי לשישי דווח כי השחקן אלק בולדווין ירה בצלמת ובבמאי על סט הסרט "Rust" – מערבון, שבולדווין הוא גם המפיק הראשי שלו. לאחר מכן נמסר כי הצלמת האלינה האצ'נס נפטרה מפצעיה, והבמאי, שנפצע קל בלבד, שוחרר מבית החולים. התקרית התרחשה במהלך תרגול לפני צילום כשהשחקן מאמין שהנשק בידיו אינו חי והוא אביזר, באקדח היה כדור אחר בלבד.

אלק בולדווין והאלינה האצ'ינס (עיבוד: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
אלק בולדווין והאלינה האצ'ינס | עיבוד: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

בהמשך הגיעו עדויות כי מי שמסר לבולדווין את הנשק היה עוזר הבמאי דייב הולס, שצעק "נשק קר" בעת שהגיש אותו. כעת מתברר כי הולס פוטר מהפקת סרט בשנת 2019 בשל הפרות בטיחות בנשק, דומות לאלו שהתרחשו כאן. בולדווין הגיע לבקר את משפחתה של האצ'נס, שהותירה אחריה בעל וילד, מסר את תנחומיו והודיע כי הוא לוקח הפסקה מכל הפרויקטים שלו עד לסיום החקירה.