גל המחאות האלימות בארצות הברית, עקב מותו של הצעיר ג'ורג' פלויד והאשמתו של השוטר שחנק אותו ברצח, הולך ומתרחב - ואף זוכה לתמיכה מצד כוכבים רבים. אחד מאותם אנשים הוא השחקן ג'ון קיוזאק, שיצא ביום שבת האחרון מביתו בכדי לקחת חלק בהפגנות. לטענת קיוזאק, שגם גובתה בסרטון אותו העלה, במהלך המחאה שלו הוא הותקף בידי שוטרים.

קיוזאק, שמתעד בימים האחרונים את המחאות המתקיימות בשיקגו, לא מופיע בסרטון עצמו (הוא טוען כי הוא צילם אותו), אך במהלך הקטע הקצר אפשר לשמוע שוטר הצועק עליו: "תלך מכאן, פאקינג תלך מכאן, קדימה, קדימה". קיוזאק נשמע כשהוא אומר "בסדר, בסדר", לשוטר שפנה אליו - ולאחר מכן, לטענתו, ניתן לשמוע אותו מותקף. "השוטרים לא אהבו את זה שצילמתי את המכונית הבוערת", כתב קיוזאק בציוץ בטוויטר, "אז הם באו אליי עם אלות". "הם הכו את האופניים שלי, הנה האודיו", הוסיף.

התקיפה-לכאורה של השוטרים מגיעה לאחר שהשחקן ניהל שיחה נעימה יותר עם כמה מהם. לפי קיוזאק, בעודו מסווה את זהותו באמצעות מסיכה, הוא דיבר עם כמה שוטרים אשר הסבירו לו כי הם "מבינים את הזעם" של כל אותם מפגינים. בהמשך הערב, לעומת זאת, קיוזאק ואלו שמסביבו כבר זכו ליחס קשה עוד יותר, אך השחקן הצליח להבין את הסיבות לכך. "ממה שאני ראיתי", כתב, "למעט מניעת המהומה מול המגדל של טראמפ וספריי פלפל שרוסס עלינו, משטרת שיקגו לא משתמשת בכוח כמו בערים אחרות".

בסוף אותו לילה סוער, קיוזאק, שדיווח באופן שוטף לעוקביו בטוויטר על המתרחש, סיכם את האירוע. "אני אהיה מופתע אם זה אירוע של יום או יומיים", כתב, "זו עשויה להיות תחילת הסוף של העידן המתועב של טראמפ - תודה לאל - נראה שזרמים גדולים של זעם מגיעים לראש - לשיא הגל". 

בימים שלפני המחאה האלימה והמגפה העולמית, קיוזאק לקח חלק בצילומים של "אוטופיה", סדרת טלוויזיה חדשה בה הוא צפוי לככב. הסדרה, אותה יצרה הסופרת ג'יליאן פלין ("נעלמת", "חפצים חדים"), מבוססת על סדרה בריטית בעלת אותו שם משנת 2013. קיוזאק צפוי להשתתף בסדרה לצד שחקנים כמו ריין וילסון ("המשרד") וסשה ליין ("אמריקן האני"), והסדרה אמורה לעלות בשירות הסטרימינג אמזון פריים בהמשך השנה.