כמו נערים רבים בגיל ההתבגרות, גם מתיו לואיס, השחקן הבריטי שמוכר יותר מכל בתור נוויל לונגבוטום מ"הארי פוטר", חווה שינויים משמעותיים בגופו לאורך השנים. לואיס, שהתחיל את סדרת הסרטים בתור ילד עגלגל, סיים אותם גבוה ורזה הרבה יותר - ומאז גם הספיק להתחטב ולהפוך לגבר בן 31 עם יותר קוביות בבטן מסרטי "הארי פוטר" ברזומה. למעשה, המהפך של לואיס, ושל לונגבוטום בגילומו, היה כל כך משמעותי לאורך הסרטים, שהשפה האנגלית כבר אימצה לעצמה את הפועל "Neville Longbottomed", לתיאור נער "רגיל" שיוצא מגיל ההתבגרות כגבר מושך. אבל לפי לואיס, השינויים שחלו בגוף שלו זימנו לו גם כמה אתגרים לא פשוטים בזמן הצילומים.

לדברי לואיס, הוא ויתר הצוות של "הארי פוטר" נתקלו במכשול משמעותי עם תחילת צילומי "הארי פוטר והנסיך מאזקבאן" (הסרט השלישי בסדרה), וזאת לאחר שהנער שהגיע אליהם לא היה דומה לזה שהצטלם שנתיים קודם לכן ל"הארי פוטר וחדר הסודות". "זאת הייתה הפסקה קצת יותר ארוכה מהרגיל, כי הפכנו משובר קופות בחורף לשובר קופות בקיץ", הסביר לואיס בראיון חדש למגזין מטרו הבריטי, "וכשחזרתי אני הייתי הרבה יותר גבוה מהאחרים ו, אני מניח, רזה יותר משהייתי". 

מאחר שב"הארי פוטר" כבר ליהקו מחדש כמה מהתפקידים בסרט לאורך השנים, לואיס בן ה-14 חשש שמצפה לו גורל דומה - ולמזלו, המפיקים הבטיחו לו שהוא יישאר בקאסט, אם כי הם "יהיו חייבים לעשות משהו". המשהו הזה, כך מתברר, היה ניסיון לא-שגרתי לגרום ללואיס להיראות מעט יותר מלא, בהתאם לדמות שצופי הסרט התרגלו לראות. "הם ניסו למלא לי את הלחיים עם צמר גפן, וזה היה דוחה", שחזר לואיס, "ואז הם ניסו לחתוך חתיכות של ספוג ולדחוף לי אותן לשם. אבל הן רק ספגו את הרוק שלי אז אחרי יום שלם זה היה פשוט מגעיל".

ה"שדרוגים" הללו למראה של לואיס הם לא היחידים שהפקת הסרט ניסתה עליו באותם ימי, בין היתר כדי להבליט את שיניה ואוזניה של הדמות. "היו לי נעליים שהיו גדולות עליי בשתי מידות", סיפר, "פלסטיק מאחורי האוזניים כדי להבליט אותן ושיניים מזויפות". לפי השחקן, היום הוא כנראה היה אוהב את אותן מאמצים "להכניס אותו לדמות", אבל בזמנו המחשבה העיקרית בראשו הייתה "לעזאזל עם זה". 

View this post on Instagram

A post shared by Matthew Lewis (@mattdavelewis)