שמו של הארווי וינשטיין מסרב לרדת מהכותרות, גם כארבע שנים אחרי שהואשם לראשונה בכך שתקף מינית נשים רבות שעבדו תחתיו. השבוע, וינשטיין עמד למשפט בלוס אנג'לס על תקיפה מינית של חמש נשים, וכפר באשמה בארבעה סעיפים מתוך 11 הסעיפים בהם הוא מואשם. כעת, וינשטיין עומד למשפט בשעה שהוא מרצה את עונשו על תקיפה של שתי נשים נוספות - בשנה שעברה, וינשטיין נידון ל-23 שנות מאסר על תקיפה מינית של עוזרת הפקה בדירתו שבמנהטן, ועל אונס שחקנית מתחילה בבית מלון. למרות שוינשטיין עבריין מין מורשע, הוא עדיין לא התאפק והשתמש בחלק מהמותרות שחיי הזוהר של מפיק מיליונר אפשרו לו, ולמשפט שלו בלוס אנג'לס הוא המריא במטוס פרטי.

מגזין פייג' סיקס דיווח שוינשטיין המריא לקליפורניה במטוס פרטי בגלל בעיות בריאותיות. בארי קמינס, אחד מעורכי הדין שמטפלים בערעור של וינשטיין, אמר כי "בדרך כלל כשאסירים מועברים ממקום אחד למקום אחר, הם מובאים באמצעות אוטובוס. זה לא נעשה באמצעות מטוס". עם זאת, הוסיף ש"זאת הייתה הדרך הכי טובה להביא אותו לשם".

וינשטיין, ככל הנראה, באמת לא בקו הבריאות: בנוסף לעובדה שהוא סובל מסוכרת, בעיות בלב ולחץ דם גבוהה, במרץ 2020 גם התפרסם כי הוא אובחן כחולה בקורונה. המפיק אף נצפה יורד מהמטוס בעזרת הליכון, ולבית המשפט בלוס אנג'לס, בו עמד לדין, נכנס ישוב על כיסא גלגלים. כמו כן דווח כי וינשטיין מנסה למצוא דרך לעבור למוסד בריאותי טוב יותר מבית החולים המקומי אליו מפנה אותו בית הכלא בלוס אנג'לס בו הוא מרצה את עונשו. 

הארווי וינשטיין היה אחד הגורמים שהציתו את מהפכת ה-#metoo, במסגרתה נשים רבות חשפו תקיפות מיניות שחוו מצד גברים רבי עוצמה. בשנת 2017 פרסם מגזין הניו יורק טיימס תחקיר שהאשים את המפיק בעשורים של הטרדות מיניות. חמישה ימים לאחר מכן פרסם העיתונאי רונאן פארו תחקיר במגזין הניו יורקר, בו חשף 13 נשים שהאשימו את וינשטיין בתקיפה מינית ושלוש שהעידו כי אנס אותן. מאז ועד היום מעל 80 נשים האשימו אותו בהטרדות, תקיפות מיניות ובאונס. וינשטיין היה ידוע עד אז בתור אחד המפיקים הבולטים בהוליווד של העשורים האחרונים, שהפיק להיטים אהובים כמו "ספרות זולה", "הפצוע האנגלי" ו"שייקספיר מאוהב". כעת, זמינה ב-yes המיני-סדרה "לתפוס ולהרוג", בה מפורט סיפור פרסום הכתבה של פארו על מעשיו של וינשטיין.