מבחן הזמן תמיד היה אימתם של סרטים שעברו איזה עשור או שניים מאז הקרנת הבכורה שלהם, ובשנים האחרונות, עם צמיחתן של תנועות חברתיות כמו metoo# ו-Black Lives Matter, עוד ועוד סרטים התגלו ככאלה שסובלים מליקויים, בין אם מבחינת תקינות פוליטית, יחס למיעוטים או הצגה בעייתית של מערכות יחסים בין נשים לגברים. ובזמן שהוליווד כולה ממשיכה קדימה, יש כאלה שדווקא מבקשים להגן על הסרטים בכיכובם - כשהפעם מדובר באוליביה ניוטון ג'ון, לנצח סנדי מ"גריז".

בעוד סיפור האהבה של סנדי אולסון ודני זוקו (ג'ון טרבולטה) נחשב לאחד הזכורים ביותר בתולדות הקולנוע, בטח בזה של שנות השבעים, עם השנים צפו טענות שונות בנוגע למסר שמשתמע מסוף הסרט, כאשר סנדי, שעד אותו שלב התהדרה בשיער חלק ובלבוש ילדותי, מגיעה עם בגדי עור מכף רגל ועד ראש, רעמה מקורזלת וסיגריה בפיה - בדומה לחבורת ה"טי-בירדס" של זוקו, שמצדו דווקא הבטיח לה קודם לכן שיוותר על האופי המחוספס שלו כדי להיות איתה. אבל בזמן שצופים רבים חשו שמדובר במיזוגיניה, שכן הצד הנשי בקשר הוא זה שמתבקש לשנות את המראה החיצוני שלו כדי להיראות מושך, ניוטון ג'ון מבהירה שהיא ממש לא מסכימה איתם. 

"זה סרט", הסבירה השחקנית בראיון חדש לגרדיאן הבריטי, "זה סיפור משנות החמישים, ודברים היו שונים. כולם שוכחים שבסוף, גם הוא משתנה בשבילה. אין כאן שום דבר עמוק בקשר לתנועת metoo#". "זו פשוט בחורה שאוהבת בחור, וחושבת שאם היא תעשה את זה, הוא יחבב אותה. והוא חושב שאם הוא יעשה את זה, היא תחבב אותו. אני חושבת שזה די אמיתי. אנשים עושים את זה אחד לשני. זה היה סיפור אהבה כיפי". 

אחרי "גריז", ניוטון ג'ון פיתחה קריירה מוזיקלית קצרה - כשהמזכרת העיקרית שנשארה ממנה היא השיר "Physical", שזכה לקליפ מיני למדי, בטח בהשוואה לאותה תקופה. לפי השחקנית, העזיבה שלה את עולם המוזיקה הייתה מכוונת. "אני התכוונתי להיות בחורה טובה", הסבירה, "כנראה הייתי מסתבכת עם אבא שלי אם הייתי מישהי אחרת". 

במהלך ראיון אחר שהעניקה בסוף השבוע, לתכניתו של אנדי כהן, ניוטון ג'ון סיפרה על מסיבת הבכורה של "גריז" משנת 1978, שהתגלתה כמסיבה פרועה במיוחד. "אלטון ג'ון היה שם, גרייס ג'ונס הייתה שם, מה את זוכרת מהלילה הזה?", שאל אותה כהן, והשחקנית השיבה: "אני רק זוכרת שזה היה משוגע. היו המון אנשים בשירותים שעשו דברים מוזרים שלא ראיתי לפני כן. זה היה לילה פרוע וכיפי ומאוד מרגש".