"וונדר וומן" החדש אולי נדחה בפעם השישית, אבל זה ממש לא אומר שגל גדות מפסיקה לפזר השראה בקרב ילדות צעירות. תכירו את כרמלה צ'ילרי-ווטסון, ילדה בת 6 מבריטניה המתמודדת עם מחלת ניוון שרירים נדירה מסוג דיסטרופיה מוסקולרית. צ'ילרי-ווטסון החליטה לנצל את מצבה כדי לפתוח בקמפיין באינטרנטי שמטרתו לממן את חקר המחלה, במסגרתו מתבקשים המשתתפים לתרום כסף ולצעוד יחד איתה 2,000 קילומטרים ב-30 ימים. בסוף השבוע שעבר הגיע הקמפיין לסכום של מעל ל-2,000 פאונד, אך תוך יום אחד הסכום הזה כבר יותר מהכפיל את עצמו ואף עבר את היעד שהוצב, 6,000 פאונד. הסיבה: גדות גילתה על הקמפיין, שיתפה אותו בטוויטר שלה ואף תרמה קרוב ל-3,500 פאונד בעצמה.

גדות, ככל הנראה, הגיעה לקמפיין של צ'ילרי-ווטסון מאחר שהילדה היא מעריצה גדולה של "וונדר וומן", ואף הודיעה כי תתחפש אליה במהלך אתגר הצעידה. "ילדת הפלא האמיתית שלי!", כתבה גדות כאשר שיתפה את הקמפיין, "וואו, הסרטון הזה העיף לי את המוח. את גיבורה אמיתית. כל כך מעוררת השראה וחזקה. אני מקווה שיום אחד נוכל לפגוש אחת את השנייה. עד אז אני שולחת לך הרבה אהבה וחיבוק גדול גדול!!!".

אמה של צ'ילרי-ווטסון, לוסי, אמרה בתגובה לפוסט של גדות כי "לא האמנו כשגילינו שגל תרמה סכום כזה ענק ואנחנו מאושרים שהגענו ליעד שלנו. ישבנו על הספה אחרי יום קשה במיוחד, וכרמלה כמובן צהלה כשהיא שמעה את החדשות. ללכת קילומטר אחד ביום זה כמו מרתון מבחינתה, שכן היא לא יכולה לעשות דברים שילדים אחרים לוקחים כמובנים מאליהם".

מנכ"לית ארגון Muscular Dystrophy UK, שעבורו גויס הסכום, אמרה כי "אנחנו פשוט מאושרים שגל גדות תרמה סכום כזה נדיב לצעדת ה'וונדר וומן' של כרמלה, וגם גרמה לה לחייך, ואנחנו מודים לה מקרב לב על התמיכה, במיוחד משום שלמשבר הקורונה הייתה השפעה עמוקה על ארגון הצדקה שלנו. אתגר גיוס הכספים הזה יסייע לנו לתמוך במחקר של מחלות ניוון שרירים נדירות". 

צ'ילרי-ווטסון אובחנה לראשונה כחולה בשנת 2017, ומצבה ויכולותיה ממשיכים להדרדר לאורך זמן, עד כדי כך שייתכן שלא תזכה להגיע לגיל ההתבגרות. "אחד מתוך מיליון תינוקות לוקה בזה", הסבירה אמה, "זה ניוון שרירים שמחליש את כל השרירים השלדיים ומשפיע גם על הלב והריאות שלה, ובסופו של דבר היא תאבד את היכולת ללכת". לכן, אתגר הצעידה הוא כה חשוב בעיתוי הנוכחי: "איבדנו הרבה כוח מהזרועות. היא מתקשה להרים את הידיים שלה כדי לגרד את הראש או לאחוז בגלידה, אז זה סוג של אתגר אישי משמעותי עבורה".

View this post on Instagram

Well what a great day. 100km completed in 10 days with 200km and 20 days to go. TEAM CARMELA have completed 67km totalling 847km in 10 days with a target of 2000km in 30 days to reach Wonder Woman's home in Ravello Italy in the film, so way ahead of schedule for the team. Had great support today from Nicole who is our South West MDUK Family supporter and her family plus my nanny. Started off with another media photography session, 5km lovely walk towards Sidmouth Beach, which included through a water Ford then quick play on the beach before heading back to complete our 10 km which all took 5hrs. Then got home to amazing news of reaching our target thanks to Gal Gadot. Please help me see if we can reach enough for a second month of research in to my fatal condition. https://www.justgiving.com/fundraising/carmela-chillery-watson10 #WalkWithCarmela #WonderWomanWalk #hope #cure #fatal #lifelimitingcondition @magicmobility @allterrainwheelchairs @musculardystrophyuk @justgiving @wonderwomanfilm @gal_gadot

A post shared by Carmela Chillery-Watson (@carmelachillerywatson) on